Uudised

944.t1.jpg MILJARD KILK. ÜHE PILDI OKSJON

Haus Galerii aitab läbi viia ühe pildi oksjonit kirikuoreli restaureerimiseks

Pool aastat ühe kunstiteose nimel

Miljard Kilk. Jumaliku armastuse ilmutus. 2022. Õli, lõuend. 2,0 x 1,5 m

Tuntud maalikunstnik ja 1980ndate nimekas hüperrealist Miljar Kilk maalis enam kui pool aastat mahukat kunstiteost, heategeval eesmärgil. Maali müügitulust toetatakse Jõelähtme kiriku oreli renoveerimist.

Teosele Jumaliku armastuse ilmutus on pakkumised avatud:

4. september kuni 4. oktoober 2022 Haus Galerii online oksjoni platvormil

www.onlinearthaus.com

Lisainfo: haus@haus.ee, 6419471, 5277334

loe lähemalt

930.t1.jpg EESTI AKVARELLISTIDE ÜHENDUSE NÄITUS - VAADE SAALI

Haus Galerii võõrustab Eesti Akvarellistide Ühenduse näitust 25. maist kuni 30. juunini 2022. Paralleelselt on näitus avatud ka Solaris Galeriis, mida täiendavalt külastada. Ekspositsioon hõlmab mahukalt galerii ülakorruse kaks näitusesaali ja kõneleb vaatajaga läbi näituse peateema vee nii kaudselt kui otseselt.

Näituse ÜKSINDA OLEME ÜKS TILK. KOOS OLEME OOKEAN teoseid saab näha ning lähemalt lugeda SIIT.

loe lähemalt

900.t1.jpg VÄLJAPANEK LIIVIA LEŠKINI MAALIDEST OLEVIMÄGI 7

Haus Galerii kureerib kunsti ka mitmes kohas väljaspool oma tavapäraseid vanalinna ruume. Viia visuaalkunsti välja traditsioonilistest galeriiruumidest ning integreerida see teiste ühiskondlikult aktiivsete pindadega on olnud üks oluline töölõik meie galerii tegevuses läbi aastate. Hetkel eksponeerime väljapanekut moekunstnikuna tuntud Liivia Leškini maalidest restoranis Art Priori (Olevimägi 7, Tallinn).

loe lähemalt

890.t1.jpg KUNSTI LOOS - UKRAINA HEAKS

Haus Galerii online platvormil Online Arthaus toimub 8. märtsist kuni 18. märtsini 2022 heategev kunsti loos – Ukraina heaks!

ANNETUSI SAAB TEHA 18.03 KESKÖÖNI.

Kaks Eestis alaliselt elavat Ukraina kunstnikku - Jarõna Ilo ja Nina Doshe soovivad koostöös Haus Galeriiga annetada kumbki ühe oma kunstiteose, et toetada sundpõgenike ning kriisipiirkonna elanike toimetulekut praeguses sõjaolukorras. Kogu annetuste tulu edastatakse täismahus MTÜ Mondo "Ukraina heaks!" kriisiabi fondile. Loe lähemalt SIIT

loe lähemalt

880.t1.jpg SIIM-TANEL ANNUSE MAALID MAAKRI KVARTALIS

Haus Galerii poolt kureeritavates ruumides Maakri Kvartali (Maakri 19/21, Tallinn) fujaees ning konverentsisaalis on eksponeeritud valik Siim-Tanel Annuse viimase perioodi maale.

Eesti kunstimaastikul elava klassiku Siim-Tanel Annuse teostes on kesksel kohal stiihiad, jõujooned loodusnähtuste taga, kosmilised ja mikroskoopilised sündmused, mis lõuendile suurendades võimenduvad haaravateks ja dünaamilisteks faktuuri- ja värvirütmideks.

loe lähemalt

879.t1.jpg JUSS PIHO NÄITUS LÄBI KAHE KORRUSE - ÜLEVAL JA ALL - JA ERR KULTUURIUUDISTES

Juss Piho uus näitus Haus Galeriis on pälvinud juba palju positiivset tähelepanu kõigilt külastajatelt - nii kunstisõpradelt kui ERR-i kultuuriuudistelt. Vaata fotosid näitusesaalist ning filmiklippi, kus teoseid tutvustavad kunstnik ise ning Haus Galerii kuraator Piia Ausman - SIIT.

Juss Piho näituse pealkiri „Üleval ja all“ muutub mitmetähenduslikuks - Piho teosed on eksponeeritud läbi galerii kahe korruse saalide, kutsudes vaatama nii üles kui alla – sinna kuhu pilk viib, et kogeda inspiratsiooni mõõtmatut olemust ning sinna kus tajuda materialiseeruva maailma keset ja ideede gravitatsiooni.

Näitus jääb avatuks kuni 1. märtsini 2022.

Loe näitusest lähemalt ja vaata kõiki teoseid SIIT.

loe lähemalt

873.t1.jpg R. UUTMAA JA R. SAGRITSA AKVARELLID ONLINE OKSJONIL

Haus Galerii on aina aktiivsemalt käivitamas online kunstimüügi ja kunstioksjonite keskkonda onlinearthaus.com, kuhu lisame töödevalikuid nii teemade, autorite kui tehnikate kaupa. Hetkel oleme koostanud arvult intiimse ent väärika valiku meie vanema perioodi kunstnike akvarellidest, sealhulgas viimasel ajal oksjonite kontekstis populaarsete autorite ning nimekaimude Richard Uutmaa ja Richard Sagritsa tööd. Vaata valikut ja loe autoritest lähemalt SIIT 

loe lähemalt

872.t1.jpg FOTOGALERII- VAADE JAANIKA PEERNA NÄITUSESAALI

New York'is elav ja töötav kunstnik Jaanika Peerna avas hiljuti Haus Galerii uues näitusesaalis ekspositsiooni, mis on pühendatud tema viimase aja olulisimale teemale kunstis - jäämägede sulamine. Näituse jäädvustas fotokaameraga Nando Grancelli, loomaks meeleolusid ja andmaks võimalust töödesügavusse pilku heita ka neil, kes galeriisse tulla ei saa. Näitus on avatud kuni 29.jaanuar.

Loe näitusest lähemalt ja vaata teoseid SIIT 

 

 

 

loe lähemalt

864.t1.jpg UUS NÄITUS - JAANIKA PEERNA " LOHTUSEKS..."

Armsalt lumises vanalinnas jalutades astuge läbi ka meie uuelt näituselt "Lohutuseks..."- avatud jaanuari lõpuni.

Jaanika Peerna suuremõõtmelised teosed kutsuvad mõtisklema ning mõjuvad samas meditatiivselt, lastes pilgul mööda voogavaid vorme rännata ja piltidelt kaugemalegi vaadata...
Samaaegselt väljapanekuga Haus Galeriis on Kirjanike Maja musta laega saalis võimalik näha kunstniku skulpturaalset seinainstallatsiooni “Sulamise üksindus,” millel näituseteostega vägagi lähedane side.
Jaanika Peernal on ka valminud raamat "Glacier Elegies," mida võimalik galeriis uudistada ning soetada!

Loe lähemalt SIIT
 

loe lähemalt

854.t1.jpg VAADE NÄITUSE SAALI - VIKTOR SINJUKAJEV

Haus Galerii tähistab kunstnik Viktor Sinjukajevi 80 juubelit ülevaatenäitusega tema loomingule. Eksponeeritud on nii autori varased teosed tema õpinguaegadest, kui märgilised plakatite kavandid, mis nii tollaseid poliitilisi kui kultuursündmusi kajastasid, ent samuti konseptuaalsed maalid Lasnamäe paneelidega, mis on vaieldamatult märkimisväärsed teoseid kogu autori ja ka eesti kunsti loomingus. Vaata fotosid näitusesaalist ja loe ekspositsioonist lähemalt SIIT 

loe lähemalt

852.t1.jpg Aplaus Ilule! Nina DoShe maalid ja tekstiilid näitusel

Haus Galerii avab reedel 3. septembril keldrisaalis Nina DoShe maalide ja tekstiilide näituse, mis on kantud ilust ja naiselikkusest. Nina on Ukraina juurtega kunstnik, kes elab Eestis, kus ta lõpetas ka Tallinna Kunstiakadeemia, juba viimased kuus aastat. Tema peenekoeline ja tundlik looming on tõestuseks sellele, et traditsiooniline maalikunst oma kõige ehedamas kvaliteedis ei ole pildilt kadunud ning ilusad ideed, kompositioonid ja mõtted saavad olla kellegi järjepidevaks ideaaliks. Loe lähemalt SIIT 

 

loe lähemalt

850.t1.jpg OKAS JA MÄETAMM?! ONLINE OKSJON

Mis ühendab Evald Okast ja Marko Mäetamme?

Haus Galerii esitab kunstipublikule väljakutse otsida  paralleele kahe pealtnäha nii erineva kunstniku graafikaloomingus. Esitleme valikut mõlema autori varajastest teostest meie online näitus-oksjonil meie interneti oksjonite ja kunstimüügi keskkonnas www.onlinearthaus.com 

Oksjon "Okas ja Mäetamm" on pakkumisteks avatud 15.08 - 15.09. 2021. Huvi korral, saate teoseid enne ostuotsust näha originaalis Haus Galeriis, Uus 17, Tallinna vanalinnas. Osaleja, kes on oksjonile registreerunud, saab teha pakkumis koheselt. (Registreeru SIIN) Pakkumisi saab teha ja jälgida nimetatud kuu aja jooksul. Viimase konkureeriva pakkumise tegemise aeg on 15. septembril kell 21.00 õhtul. 

 

loe lähemalt
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14