Uudised

1037.t1.jpg RIHO SIBULA KITARRI HEATEGEV OKSJON

Riho Sibula kitarri,  Suhr P1988 Pro Series (Made in USA) eksponeeritakse Hausi oksjonite showroomis 17. - 31. mai 2023. Kitarr läheb enampakkumisele heategeval eesmärgil. 

loe lähemalt

1018.t1.jpg KUNSTILOOLASTE TUURID HAUS GALERIIS

Oksjoni eelsel perioodil toimuvad galeriis mitmed kunstiloolaste kunstituurid, mis süvenevad Haus Galerii kevadoksjonite teostevalikusse. Eero Epner jagab kahel päeval oma vaatenurki varasema perioodi kunstile ning Heie Marie Treier moodsale kunstile.

Oksjonieelne kunstituur Eero Epneriga – Eesti kunst 19. sajandi keskpaik kuni 1965 – 18. aprill, kell 18.00

Oksjonieelne kunstituur Heie Marie Treieriga – Eesti kunst 1966 kuni tänapäev – 25. aprill, kell 18.00

Oksjonieelne kunstituur Eero Epneriga – Eesti kunst 19. sajandi keskpaik kuni 1965 – 2. mai, kell 18.00

Valige üks teile enim sobiv kuupäev ning andke oma tulekust eelnevalt teada RSVP: haus@haus.ee

loe lähemalt

1012.t1.jpg VIDEO PODCAST TEEMAL KEVADOKSJON 2023 – PIIA AUSMAN JA EERO EPNER

Peagi avaldame meie kodulehel video podcasti. Oksjoninäituse ettevalmistuse ajal salvestasid Piia Ausman ja Eero Epner vestluse, et kõneleda oksjoniteoste foonil kunstikogemisest laiemalt. Video podcast puudutab nii kunstituru seisundeid tervikuna, kui kõneleb publiku võimalikust suhtest erineva kunstiga ja sellest mida esinejad ise oluliseks peavad või mis neid kunsti juures puudutab. Samuti peatutakse paiguti oksjoniteostel avamaks nende veel kõnelemata sisu ja võimalikke tänaseid tõlgendusi.

loe lähemalt

986.t1.jpg OOTAMATU KUNSTNIKE KOOSLUS - Laurentsius ja Orest Kormašov!

Kolmapäeval, 15. märtsil avati Haus Galeriis kaks näitust korraga – Orest Kormašovi näitus "Pere" ja Laurentsiuse näitus "S-SMALL".

OREST KORMAŠOV  

1990. aastatel maalitud teostel on kujutatud mehe pilgust lähtuvat haruldast teemat oma aja kunstis — väikelast koos emaga ja teiste pereliikmetega ning ümbritsevat keskkonda, mis muutub kohati abstraktseteks värvilaikudeks. Loe lähemalt SIIT.

loe lähemalt

996.t1.jpg KOHTUMINE KOGUJA JOSE COROMINASEGA!

Reedel, 24. märtsil kell 18.00 toimub Haus Galeriis kohtumine kunstikollektsionääri Jose Corominasega, kelle erakollektsiooni galerii hetkel eksponeerib.
 
Olge valmis osalema tavapärasest pisut erinevas formaadis läbiviidaval vestlusõhtul, kus teil on võimalus kogujale ka küsimusi esitada. 
 
RSVP: haus@haus.ee kuni 24. märts kell 13.00   

loe lähemalt

984.t1.jpg NAISED JA NAISTEPÄEV HAUS GALERIIS

 

Tähistame rahvusvahelist naistepäeva näituse raames:

Exuberance - naiskunstnikud ja loodus 

 

Kolmapäeval, 8. märtsil kell 18.00

 

Juba 9. veebruaril Haus Galeriis avatuks kuulutatud näitus: Exuberance – elevalt külluslike ja energiarohkete tunnete kogum, mis koondab meie kaasaegsete  naiskunstnike loodusteemalisi maale, on olnud väga menukas ja külalisterohke. Harjumuspäraselt korraldatakse näituste avamisi, meie seekord aga vastupidi, korraldame näituse lõpetamise, mis on sobivalt juhtunud olema just naistepäeval. Loe näitusest lähemalt SIIT.

 

Olete meie juures oodatud!

 

loe lähemalt

982.t1.jpg KURAATORI TUUR HAUS GALERIIS - EERO EPNER

EESTI MAALIKUNSTI KLASSIKA

Kodumaa loodus, linnad ja inimesed 1900-1945

Kunstiloolane ja kuraator Eero Epner tutvustab Haus Galeriis esmaspäeval 6. märtsil kell 18.00 juba veebruari keskel avatud publikumenuka näituse tagamaid ja kunstiloolisi ilminguid.  Näitus eksponeerib ligi 60 suurepärast maali kahest anonüümsest erakollektsioonist ning jääb avatuks kuni 13. märtsini 2023.

loe lähemalt

975.t1.jpg HAUS GALERII - ÄRIPÄEVA GASELLI TOP 10!

Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%. Gaselliliikumine väärtustab kiiresti kasvavaid ettevõtteid, teadmises, et just nemad loovad igas riigis enim uusi töökohti, on paindlikud, kiired ja julged. Gaselliliikumine on pärit USA-st, termini autor on ameerika majandusteadlane David Birch. Eestis koostab Äripäev Gaselli TOP tabeleid objektiivsete majandusnäitajate põhjal juba 23. aastat. 

loe lähemalt

976.t1.jpg MEIE HARIDUSLIKUD KUNSTIFILMID

MEIE KUNSTIFILMID – VAATA SIIT 

Haus Galeriil on oluline kunstihariduslik roll, oleme pikkade tegevusaastate jooksul andnud välja mitmeid kunstikatalooge, peamiselt seoses meie legendaarsete kunstioksjonitega, ent kirjutanud ka arvukalt kunstiartikleid ja näituste annotatsioone. Viimastel aastatel oleme kunsti jäädvustamas ka filmile. Meie kunstifilmide loovjuht ja režissöör on oma ala pikaajaline professionaal Nando Grancelli, filmide tekstid on valminud koostöös kunstiloolaste Eero Epneri ja Heie Marie Treieriga ning galerii omaniku ja kuraatori Piia Ausmaniga. 

loe lähemalt

944.t1.jpg MILJARD KILK. ÜHE PILDI OKSJON

Haus Galerii aitab läbi viia ühe pildi oksjonit kirikuoreli restaureerimiseks

Pool aastat ühe kunstiteose nimel

Miljard Kilk. Jumaliku armastuse ilmutus. 2022. Õli, lõuend. 2,0 x 1,5 m

Tuntud maalikunstnik ja 1980ndate nimekas hüperrealist Miljar Kilk maalis enam kui pool aastat mahukat kunstiteost, heategeval eesmärgil. Maali müügitulust toetatakse Jõelähtme kiriku oreli renoveerimist.

Teosele Jumaliku armastuse ilmutus on pakkumised avatud:

4. september kuni 4. oktoober 2022 Haus Galerii online oksjoni platvormil

www.onlinearthaus.com

Lisainfo: haus@haus.ee, 6419471, 5277334

loe lähemalt

930.t1.jpg EESTI AKVARELLISTIDE ÜHENDUSE NÄITUS - VAADE SAALI

Haus Galerii võõrustab Eesti Akvarellistide Ühenduse näitust 25. maist kuni 30. juunini 2022. Paralleelselt on näitus avatud ka Solaris Galeriis, mida täiendavalt külastada. Ekspositsioon hõlmab mahukalt galerii ülakorruse kaks näitusesaali ja kõneleb vaatajaga läbi näituse peateema vee nii kaudselt kui otseselt.

Näituse ÜKSINDA OLEME ÜKS TILK. KOOS OLEME OOKEAN teoseid saab näha ning lähemalt lugeda SIIT.

loe lähemalt

900.t1.jpg VÄLJAPANEK LIIVIA LEŠKINI MAALIDEST OLEVIMÄGI 7

Haus Galerii kureerib kunsti ka mitmes kohas väljaspool oma tavapäraseid vanalinna ruume. Viia visuaalkunsti välja traditsioonilistest galeriiruumidest ning integreerida see teiste ühiskondlikult aktiivsete pindadega on olnud üks oluline töölõik meie galerii tegevuses läbi aastate. Hetkel eksponeerime väljapanekut moekunstnikuna tuntud Liivia Leškini maalidest restoranis Art Priori (Olevimägi 7, Tallinn).

loe lähemalt

890.t1.jpg KUNSTI LOOS - UKRAINA HEAKS

Haus Galerii online platvormil Online Arthaus toimub 8. märtsist kuni 18. märtsini 2022 heategev kunsti loos – Ukraina heaks!

ANNETUSI SAAB TEHA 18.03 KESKÖÖNI.

Kaks Eestis alaliselt elavat Ukraina kunstnikku - Jarõna Ilo ja Nina Doshe soovivad koostöös Haus Galeriiga annetada kumbki ühe oma kunstiteose, et toetada sundpõgenike ning kriisipiirkonna elanike toimetulekut praeguses sõjaolukorras. Kogu annetuste tulu edastatakse täismahus MTÜ Mondo "Ukraina heaks!" kriisiabi fondile. Loe lähemalt SIIT

loe lähemalt
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15