Oksjonid > Sissejuhatus

HAUS GALERII ON EESTI KUNSTIKLASSIKA OKSJONITE TRADITSIOONI ALUSEPANIJA, VIIES ENAMPAKKUMISI LÄBI JUBA 25 AASTAT

Oleme kõige laialdasema turukogemusega eksperdid, meid tuntakse esimese oksjonimajana Eestis, kes alustas vanema ja moodsa kunsti klassika pakkumisega oksjonite vahendusel.

Olete oodatud osalema meie oksjonitel nii ostja kui müüjana. Kui soovite täpsemat infot teoste müüki pakkumise teemal või ostukonsultatsiooni, siis võtke täiendavalt ühendust telefonil 52 77 334. 

Meie oksjoni keskkond ja selle läbiviimise moodul on kaasaegne. Oksjonid toimuvad reaalajas ning korraga nii saalis kui online  platvormil. Haus Galeriil on programmeerinud ja arendanud juba aastaid omi IT lahendusi.  

Oksjonid toimuvad kaks korda aastas - igal kevadel ja sügisel. Galeriis avatakse siis alati intriige loov ja huvipakkuv oksjoniteoste näitus, mis kätkeb endas ülevaadet eesti kunstiklassika ajaloost 19. sajandi lõpust kuni 21. sajandi alguseni. Juhuslikke teoseid oksjonil ei ole. Pakutakse vaid hetkel kunstiturul olevat paremikku, mis on professionaalsete asjatundjate poolt hinnatud ja heaks kiidetud. 

Oksjoninäitused on suurepäraseks ilustratsiooniks Eesti kultuuriajaloole, tulvil nii avastusi ja üllatusi, kui ka häid näiteid siinsest kunstitraditsioonist. Oksjoninäitusi on oodatud vaatama ja nautima kõik huvilised. Enampakkumisele on aga kutsutud vaid ostjad, kes on eelnevalt tutvunud oksjoni toimumise korraga ning end oksjonile registreerinud. 

Kunst kutsub vaatama, hindama, süvenema! 

 

 

 

Haus Galerii korraldab turuliidrina järjepidevaid kunstiklassika oksjoneid juba 26ndat aastat. Viimase paari aasta analüüside lõikes on Haus Galerii oksjonite käive üksi moodustanud kogu Eesti oksjoniturust peaaegu 50%. Meie viimane, 2022 aasta sügisoksjon oli aga mitmete aegade edukaim, ületades kõiki seniseid müügitulemeid tervikuna.

NB! Peagi avaldame oma kodulehel ka Haus Galerii kunstiindeksi, mis on oluliseks abivahendiks nii kunsti ostjale kui ka müüjale, andes ülevaate kunstituru käitumisest nii teoste mahu kui autorite hinnakasvu lõikes, tuues samuti välja mitmed müügitopid ja erinevaid kunstihinna võrdlused ajas.