NÄITUSESAALID TALLINNA VANALINNAS JUBA AASTAST 1999
Haus Galerii alustas oma tegevust 1997 aastal Kadriorus ning asub Tallinna vanalinnas 1999 aastast, olles tuntud nii kaasaegse kunsti galerii kui ka Eesti esimese oksjonimajana. Täna pakuvad galerii kolm erinevat näitusesaali pidevalt muutuvaid ja vahelduvaid ekspositsioone. Ühe näituse kestus on keskmiselt neli nädalat. Fookuses on eesti kunstiajaloo tervik selle möödanikust kuni tänapäevani.
NÄITUSED LÄBI EESIT KUNSTI AJALOO - UUSIM KAASAEG JA MÖÖDANIK
Igapäevaselt loovad galerii ilmet erinevad hoolikalt kureeritud ja ühiskonnaga kahekõnet loovad kaasaegse kunsti näitused. Esitleme erinevaid kujutava kunsti perioode ja meediume. Eksponeerime nii noort, kui ka juba tuntud ja klassikaks muutunud kunsti.
Kaks korda aastas, aprillis ja oktoobris, on kõik galeriisaalid aga meie traditsiooniliste eesti kunstiklassika oksjonite näituste päralt. Oksjoninäitused annavad ülevaadet eesti kunsti ajaloost, 20. sajandi algusest kuni 2000. aastateni, esitledes enamasti kolme erinevat kollektsiooni – vanema kunsti klassika, moodsa kunsti klassika ja eesti graafika.
Tavapärase näitusteprogrammi kõrval korraldame periooditi ka väiksemaid spontaanseid väljapanekuid, kunstiajaloo retrospektiive, väljapanekuid erakollektsioonides või teeme koostööd loomeliitudega. Samuti korraldame projektipõhiseid väliskunsti näituseid.
TÕLGENDAME KUNSTI LÄBI OMA KOGENUD PILGU KOOSTÖÖS TUNTUD KUNSTILOOLASTEGA
Näitustega kaasnevad galerii interpretatsioonis tekstid, fotod ja videod ning podcastid. Galerii näituste tutvustustele teevad kaastööd lisaks kuraator Piia Ausmanile ka tuntud kunstiloolased Eero Epner ja Heie Marie Treier. Filmide ja podcastide režissöör on aga oma ala rahvusvahelise kogemusega professionaal Nando Grancelli.
Näitusi saab külastada galeriis (Uus tn 17, Tallinn) selle lahtiolekuaegadel (T-R 11-18, L 11-17). Näituste külastamine on tasuta.
NB! Näitustehuvi korral saavad kunstnikud või organisatsioonid meile kirjutada haus@haus.ee või helistada + 372 6 419 471, et leppida kokku aeg kohtumiseks ning oma ideede või senise loometegevuse tutvustamiseks.