Näitused > Toimunud

2016

ok_na_411.jpg

Haus Galerii

Andrus Rõuk
Pööripäev

Näitus sümboliseerib nii pühadeootust kui valguse ja varju vastasseisu. Pööripäev on tähtis sündmus, mis kordub kuue kuu tagant aastas ja mõjutab oluliselt meie elu. Kui suvine pööripäev tähistab eksistentsi kõrgperioodi, kevadest saab sujuvalt suvi, siis talvine pööripäev on justkui valguse võit pimeduse üle meis endis, mida aitab suuresti sisustada jõuluaeg ja aastavahetus. Andrus Rõuk soovibki selle maalinäitusega anda oma panuse pööripäeva tähistamisse, tema teosed kujutavad valguse ja varju vaheldumist ning sellega kaasnevat vastasseisu. „See on paratamatu ja sellisena ka kaunis,“ selgitab autor.

ok_na_405.jpg

Haus Galerii

Tarrvi Laamann
7 inch C´4

Tarrvi Laamanni ringireisiv mõtluskoomiks nüüd pealinnas.
Neljapäeval, 15. septembril kell 18 avatakse Haus Galeriis Tarrvi Laamanni isiknäitus „7 inch C´4“, mis kujutab endast Eesti esimese abstraktse mõtluskoomiksi käsikirja väljapanekut. Tehnikana on kunstnik kasutanud nii kleebisgraafikat sulatatud liival, ksülomaali lõuendil, puuskulptuure ja -graafikat kui ka tuššijoonistust plaadiümbristel.

ok_na_402.jpg

Haus Galerii

Matti Vainio
Hüperruum

Teisipäeval, 2. augustil avatakse Haus Galeriis Matti Vainio näitus „Hüperruum“. Tehniliselt mitmekülgne, nii joonistusel, maalil kui puugraafikal põhinev näitus tegeleb inimese sisemise ja välise ruumi ning aja suhetega. Kuidas neid kogetakse ja vaadeldakse? Kuidas need pildi kujul avalduksid?

ok_na_398.jpg

Haus Galerii

Arne Maasik
Pariis, Pariis

Arne Maasik (1971) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri erialal ja tuntud nii arhitekti kui fotograafina, olnud võrdselt toimekas nii ühes kui teises valdkonnas, sidunud arhitektuuri korrastatud rütme fotokunstiga, armastanud pildistada linnasid, kuid leidnud oma taktimõõdu ka looduse stiihilises olemuses. Arne Maasik käsitleb fotot läbi talle omase eksistentsiaalse vaatepuntki, mida võimendavad tema valitud rafineeritud teemad ja puhtad kompositsioonid.

ok_na_397.jpg

Haus Galerii

Eesti Klaasikunstnike Ühendus
Kooskõla IV. Lumega/lumeta.

Neljandat aastat järjest külastab eesti klaasikunst Haus Galeriid, et luua dialoog galerii statsionaarse kunstiekspositsiooniga. Traditsiooniks kujunenud näituse pealkiri "Kooskõla" on siduvaks märksõnaks, mille tänavune alapealkiri „Lumega/lumeta“ kätkeb endas igatsust lumest peegelduva valguse järele. Eesti talve üheks peamiseks identiteedi osaks on lumi, mis kompenseerib pika ja pimeda päikeseta talveaja, selle puudumine aga tekitab igatsust ja pakub lõputut kõneainet. Klaasikunstnikud on selle aasta lumega ja lumeta lood klaasi talletanud ning Haus galerii püsiekspositsiooni sekka sulandanud.

ok_na_396.jpg

Haus Galerii

Aleksandr Igonin
Mälestusnäitus

Aleksandr Igonini (1939-2013) töötas erinevates žanrites alates maastikumaalidest ja natüürmortidest kuni portreede ja aktideni, mida kõiki ühendab lopsakas ja sügav värvikasutus ning vahetu ja siiras lähenemine. Pühendumus kunstile elab edasi nii Aleksandr Igonini loomingulises pärandis kui tema sadade õpilaste käekirjas.