Näitused > Toimunud

2007

6493_t.jpg

ArtDepoo

Maarit Murka
ART+POLITICS=POWER

Kelle käes on täna võim? Kas kasuahnete ärimeeste, võimunäljaste poliitikute või hoopis ambitsioonikate noorte kunstnike käes? Maarit Murka tõi galeriiseinte vahele näitliku õppetunni, milline võiks olla kunstniku ja võimu vaheline suhe. Pleksiklaasile maalitud riigipeadest, võimusümbolitega põlistatud tapeedist ja laest alla rippuvatest poomisnööridest koosneva installatsiooni algimpulsiks oli tõdemus, et kunst ja poliitika on läbi ajaloo sammunud sõbralikult käsikäes, vahel avalikumal, vahel saladuslikumal moel.

6336_t.jpg

ArtDepoo

Hanna Geara
Home Amnesia

Kaasaegse kunsti galerii ArtDepoo jätkab välisnäituste programmi ning pakub kunstipublikule seekord midagi tõeliselt tavapäratut. Kui seni oleme enam eksponeerinud põhjamaiseid autoreid, siis 14. novembril avasime sootuks Liibanoni päritolu kunstniku teoste näituse.

6113_t.jpg

ArtDepoo

Maarit Murka, Stina Kasemägi, Remo Randver, Flo Kasearu, Mai Sööt, August Künnapu, Merike Estna, Riina Kivirüüt, Chintis Lundgren, Sirli Hein, Ville-Karel Viirelaid, Margus Tiitsmaa
ArtDepoo highlights – noor eesti maal vol.1

Kui tibusid loetakse sügisel, siis ArtDepoo galeriis jagatakse tähesära noorele eesti kunstile. Sügisesel catwalk’ il astub glamuurne ja marginaalne seltskond eesti kaasaegse kunsti areenilt. Kontrastiderikas ja eriilmeline väljapanek alustab näitustetraditsiooni, millega galerii toob kaks korda aastas publikuni kontsentreeritud ülevaate kesksematest nimedest ja üldisematest suundadest eesti noore kunsti näitelaval.

6179_t.jpg

ArtDepoo

Martin Saar
80ndad Eestis

Noor New Yorgis resideeriv kunstnik on ArtDepoo galeriisse toonud nostalgilised ja tagasivaatavad pildid 80ndate aastate Eestist. Emblemaatilisel Moskva Olümpiamängude aastal sündinud kunstniku jaoks on 80ndatest möödunud kriitiliselt pikk aeg, et sellele omastele esemetele, seikadele ja olukordadele kerge muige ja isegi väikse nostalgiaga hinges tagasi vaadata.

6135_t.jpg

ArtDepoo

Flo Kasearu
Konn kaevus

Noor kunstnik Flo Kasearu maalib ja filmib ja kehastab elavaid skulptuure. Oma esimesel isiknäitusel „Konn kaevus” ArtDepoo galeriis näitab Flo vaatajatele oma värskeimaid maale ja videosid, mis valmisid nii Eestis, Berliinis kui ka Gran Canarial.

6104_t.jpg

SEB GALERII

IVIKA LUISK
Sireliga

Peale viieaastast näitusetegevuspausi saab SEB Ühispanga Galeriis taas näha Ivika Luisu värskemaid maale. Nagu ka viie aasta tagusel näitusel „Flora”, on pealkiri poeetiline ja lillelõhnaline. Kuid ainult lillepilte seekord siin ei näe – õitsvate puude ja tärkavate lillede vahel hiilib õrn naisfiguur, kelle taga peidab end ilmselt kunstnik ise. Näitust võib pidada autori järjekordseks jõuliseks taastulemiseks: kakskümmend kaks uut maali sümboliseerivad selginemist, tasakaalu taastumist ja vahekokkuvõtete tegemist

6098_t.jpg

ArtDepoo

Roy Hopiavuori, Panu Ruotsalo, Matti Reivi
The Baltic Sea Delegation

The Baltic Sea Delegation – rahvusvaheliselt tähelepanuvääriv kunstiprojekt, mis saab alguse Eestist.
24. augustil avatakse kaasaegse kunsti galeriis ArtDepoo, Tallinnas Jahu tn. 12 Soome noorte kunstnike näitus, mis rändab siit peagi edasi teistesse Läänemere riikidesse.
Projekt - The Baltic Sea Delegation - on märkimisväärne ja intrigeeriv, ühendades endas ökoloogilise ja loodust kaitsva mõtlemise ja rahvusvahelise tasemega kaasaegse kunsti.

5989_t.jpg

ArtDepoo

Chintis Lundgren
"Partenaire de la vie gay"

Aktuaalse ja väljakutsuva pealkirjaga näitus on jätkuks ja edasiarenduseks eelmisel aastal Draakoni galerii keldrisaalis toimunud näitusele „Maagiline teater. Sissepääs maksab mõistuse�. Noor kunstnik jätkab visuaalselt atraktiivsete väljendusvahenditega seksuaalvähemuste ja Drag Queenide maalimist, kuid teeb seda oma uutel maalidel veelgi