Näitused > Käesolev


ok_na_546.jpg

Haus Galerii

OREST KORMAŠOV
PERE

Orest Kormašovi 1990. aastatel maalitud teostel on kujutatud mehe pilgust lähtuvat haruldast teemat oma aja kunstis – väikelast koos emaga ja teiste pereliikmetega ning ümbritsevat keskkonda, mis muutub kohati abstraktseteks värvilaikudeks.

ok_na_545.jpg

Haus Galerii

LAURENTSIUS - LAURI SILLAK
S - SMALL SIZE

Laurentsius on öelnud, et talle meeldib maalida süsteemis L, M, S — suur, keskmine ja väike, tähistamaks sisemängu, mis määrab nii tuleva teose formaadi kui selle kunstitehnilise ja sisulise lähenemise. Laurentsiuse loomingut siinkohal formaadipõhiliselt mõõtes tuleks lisaks nimetada ka tema hiiglaslikku XL-i ning miniatuurset XS-i, millest teda tundvale publikule meenuvad maksimaliseeritud lähivaateis stiilselt sisustiihilised portreed, väikesed personifitseeritud puuviljad või loodusminatuurid baroksetes hiigelraamides.

ok_na_549.jpg

Haus Galerii

HAUS GALERII JÄTKAB NÄITUSTESEERIAGA - KOLLEKTSIONÄÄRID
EXTRAVAGANZA: TEOSED JOSE COROMINASE ERAKOLLEKTSIOONIST - MOODSA KUNSTI KLASSIKA

Enamasti on kunstikogujad persoonid, kes jäävad kunsti varju ega taha end avalikustada. Ometi on ka filantroope, kes tegutsevad kunsti propageerides suurejoonelisemalt, korraldades näituseseeriaid oma kollektsioonist või luues eramuuseume, mis publiku tähelepanu köidavad ning ka nende endi isiksuse avalikkuse huvi alla toovad.

ok_na_539.jpg

Haus Galerii

RUUMIKUJUNDUS- NÄITUS: AEGUMATU JA HARMOONILINE
SWEDBANK, PEAMAJA, PRIVAATPANGANDUSE OSAKOND, 11. KORRUS

Värvid ja väärtused eesti kaasaegses maalikunstis.

Kliki teostel ja vaata neid interjööris.

Värvide harmoonia ja nende vastandumised on kunstiloome aluseks nagu noodirida muusikas. Eesti kaasaegse maalikunsti värvimuusika kõlab talvekuudel Swedbanki peamaja privaatpanganduse ruumide järjekordsel näitusel. Tavapäraselt on seegi väljapanek valminud koostöös panga kauaaegse partneri Haus Galeriiga.