Meist > Meedia

2019

Kuidas eristada võltsingut pärismaalist?

ERR 18.11.2019

Haus galerii juht Piia Ausman tutvustas "Ringvaates" tuntumaid kunstivõltsinguid ning aitas ka leida vastust küsimusele, kuidas eristada võltsingut pärismaalist.

Haus Galeriis avati Eesti Maalikunstnike Liidu aktimaali näitus

Haus Galeriis avati Eesti Maalikunstnike Liidu aktimaali näitus 05.11.2019

Haus Galerii – üks auväärseim, tunnustatuim ning kindlasti usaldusväärseim Eesti kunstigaleriidest –  asub Tallinna vanalinnas ning on juba aastaid olnud heaks koostööpartneriks Eesti Maalikunstnike Liidule.

Toomas Vint: Iga korralik maal peidab endas seda, mis on vaataja silmades ja südame

Eesti Ekspress 18.09.2019

Huntmehe puhastustuli linnagaleriis

Pärnu Postimees 21.05.2019

Pärnu pea ainsal elukutselisel maalikunstnikul Andrus Joonasel on väljapaistev aeg. Pärnu linnagaleriis raekojas on praegu üleval tema kureeritud Pärnu moodsa kunsti näitus “Puhastustuli”. Tallinnas Haus-galeriis sai mai algul performance’iga avatud isikunäitus “Elu mõte”. Läinud aasta lõpus oli Joonasel hiigelväljapanek Leedus Šiauliai kunstihoones. Samuti lööb ta järjepanu laineid Udmurtia kunstiringkondades. Ja mis peamine: kollane huntmees on tagasi.

Aledoia – lahendus kõigile probleemidele, ka kunstile

Sirp 10.05.2019

2. mai õhtul toimus Tallinnas viis näituseavamist. Neist vaid ühel sai näha performance’it. Hausi galeriis oli tegelikult kaks avamist: ülemisel korrusel Toomas Vindi maastikumaalid, all keldrikorrusel Andrus Joonase isikunäitus „Elu mõte“. Performance’i esitas kolmkümmend aastat tagasi Pärnu Suuresilla saunas asutatud rühmitus Suuresilla Rahvavabastusarmee, kuhu kuulub Joonase kõrval kirjanik Indrek Koff.

Galerii. Toomas Vint avas juubelinäituse

ERR 03.05.2019

Maalikunstnik ja kirjanik Toomas Vint avas neljapäeval Haus Galeriis juubelinäituse "Teised aknad". Selle aasta 5. märtsil sai kunstnik 75 aastaseks.

Haus Galeriis avatakse Toomas Vindi juubelinäitus

Postimees 02.05.2019

Neljapäeval, 2. mail, kell 17 avatakse Haus Galeriis tänavu 5. märtsil oma 75. sünnipäeva tähistanud nimeka maalikunstniku ja kirjaniku Toomas Vindi juubelinäitus. Näitusel on eksponeeritud 24 õlimaali Toomas Vindi uusimast loomingust, mis on valminud ajavahemikus 2016–2019.

Haus Galerii uus näitus "Punk-Barokk" ülistab vabadust

ERR 06.03.2019

Kolmapäeval avatakse Haus Galeriis rühmituse NEO*EKS*PRE*POST näitus "Punk-Barokk", mille loosungiks on suurlinlikult mäslev ilu, mis päästab maailma.

Haus Galeriis avatakse rühmituse NEO*EKS*PRE*POST näitus

Postimees 04.03.2019

Kolmapäeval, 6. märtsil kell 18 avatakse Haus Galeriis rühmituse NEO*EKS*PRE*POST näitus «PUNK-BAROKK», mille loosungiks on suurlinlikult mäslev ilu, mis päästab maailma. Varieeruva koosseisuga kunstirühmitust esindavad seekord kunstnik, sisearhitekt ja rühmituse president Andro Kööbi maalid ning kunstnik ja keraamik professor Urmas Puhkani skulptuurid.

Galerii: klaasikunstnikud tõid Haus galeriisse kooskõla

ERR 08.02.2019

8. veebruaril avati Haus galeriis Eesti Klaasikunstnike Ühenduse näitus "Kooskõla", mis kannab alapealkirja "Klaas ruumis".

Haus Galeriis avatakse klaasikunstinäitus

Postimees 05.02.2019

Reedel, 8. veebruaril kell 17 avatakse Haus Galeriis Eesti Klaasikunstnike Ühenduse traditsiooniline näitus «Kooskõla», mis tänavu kannab alapealkirja «Klaas ruumis». Näitusel osalevad: Kairi Orgusaar, Ivo Lill, Piret Ellamaa, Kati Kerstna, Merle Kannus, Kateriin Rikken ja Sofi Aršas (näituse kuraator), see jääb avatuks kuni 5. märtsini 2019.

Algab vestlusõhtute sari "Kunst ja raha" Mikkeli muuseumis

Pealinn 08.01.2019

Kolmapäeval, 16. jaanuaril kell 18.00 alustab Mikkeli muuseumis näituse "Rahakunst" raames vestlusõhtute sari, kus kunsti ja raha omavahelisest suhtest ning nende muutumisest ajas kõnelevad kunstnikud Siim-Tanel Annus, Mall Nukke, Flo Kasearu, Eva Sepping ja Tanja Muravskaja ning kunsti väärtustajad-investeerijad Enn Kunila, Peeter Lepik, Vahur Kraft ja Piia Ausman.