Meist > Meedia

2018

Kunstiteadlane: Vive Tolli loomingus on soojus, mis on tänapäeval kunstist kaduma läinud

ERR 03.12.2018

Ülevaatenäitus "Alati Teie, Vive Tolli" Haus galeriis tähistab eesti graafika grand old lady Vive Tolli 90. sünnipäeva. Väljapanek kätkeb hetki Vive Tolli loomingust 1960. aastatest kuni 1990. aastate teise pooleni.

GALERII | Moekunstnik Liivia Leškin: ma ei ole väga hea käsitöö tegija, pigem siis hoopis maalin

Õhtuleht 20.11.2018

„Põhiline põhjus, miks ma nüüd maalikunstnikuna üles astun, peitub selles, et vajasin vaheldust ja uut hingamist,“ tunnistab Eesti üks tunnustatumaid moe- ja tekstiilikunstnikke Liivia Leškin, miks ta täna disaini- ja arhitektuurigaleriis avas oma esimese maalinäituse „Tegelik ja Teine“.

Jaan Elken: me ise oleme taaskasutus

ERR 10.10.2018

9. oktoobril avati Haus Galeriis Jaan Elkeni maalinäitus "Hluhluwe", mille fookuses on kõdunenud mets ning autori ja tema positsiooni taasleid.

Jaan Elkeni maalinäitus “Hluhluwe”

Sirp 08.10.2018

Teisipäeval, 9. oktoobril kell 17 avatakse Haus Galeriis Jaan Elkeni maalinäituse “Hluhluwe”´.  Näituse fookuses on kõdunenud mets ning autori ja tema positsiooni taasleid.

Kunst ongi tühja täis

Sirp 05.10.2018

Kunstnik ei kujuta pildil tühjust kui maastikku, vaid kui tõlgendusvälja, et vaataja selle täidaks.

Eneseküllased eksperimendid diapositiivide ja dataprojektoriga

Positiiv 18.09.2018

Oma 75. juubeli puhul seab Jaan Rõõmus septembris üles näituse Haus Galeriis. Pregnantsuse nime kandev ja ülimale viimistletusele viitav väljapanek peegeldab autori tähemärgile omast süsteemsust ja põhjalikkust, teisest küljest aga mängulusti ja lõputut improvisatsioonitungi.

Laurentsius ja Katrin Piile avasid Haus galeriis ühisnäituse

ERR 18.09.2018

Õpetaja ja õpilane – kunstnikud Lauri Sillak ja Katrin Piile avasid Haus galeriis ühisnäituse "Kata & Laurentsius. Anatoomilised afektid", kus vägagi erinevad tööd hakkavad hingama samas rütmis.

Avatakse Lauri Sillaku ja Katrin Piile näitus

Postimees 17.09.2018

Teisipäeval, 18. septembril kell 18 avatakse Tallinnas Haus Galeriis Lauri Sillaku ja Katrin Piile näitus «Kata & Laurentsius. Anatoomilised afektid».

Kunsti ost - kultuurne akt

Luksuslik Eesti 23.08.2018

Kunst on emotsioon, ilu, raha, kultuur. Kunsti oma seinal omada on uhkuseasi, kuid oskuslikult valides võib sellest saada ka väärt investeering.

12-aastane Downi sündroomiga Keira saab kunstniku annetuse toel ratsutamisteraapiat

Postimees 14.06.2018

Kunstnik Meriliis Rinne ehk Meru suunas oma isikunäituse müügitulust 1210 eurot TÜ Kliinikumi lastefondi kaudu Downi sündroomiga Keira ratsutamisteraapia kulude katteks.

Galerii: Hispaania kunstnik kattis modelli prügiga

ERR 13.06.2018

Maailmas üha suuremat kuulsust koguv Hispaania päritolu kunstnik Susana Sanroman kohandas Ülemiste Citys homme toimuva keskkonnateemalise kogukonnapäeva publiku jaoks oma prügiteemalise etenduse "To waste or not to waste".

Terrorismist ja pagulastest, naismasinatest ja Via Balticast. Eesti kunstnikud kogusid ArtVilniusel rohkelt tunnustust

Eesti Päevaleht 13.06.2018

ArtVilniusel olid aukohal Baltimaad, Eesti oli väljas seni suurima esindusega.

Kolmapäeval näeb Ülemiste Citys maailmatasemel prügikunsti

Postimees 12.06.2018

Maailmas üha suuremat kuulsust koguv Hispaania päritolu kunstnik Susana Sanroman kohandas Ülemiste Citys kolmapäeval, 13. juunil kell 12 Ülemiste Citys toimuva keskkonnateemalise kogukonnapäeva publiku jaoks oma prügiteemalise etenduse «To Waste or Not to Waste».

GALERII | Tallinn Art Week muutis Vabaduse väljaku ainulaadseks kunstisaaliks

Õhtuleht 11.06.2018

Pühapäeva keskpäeval sai Vabaduse väljakul alguse järjekorras kolmas Tallinn Art Week, mille manifestiks terve nädala jooksul on “mängides Jumalat? Inimkonna tulevik…”, mis väljendab kaasaegse inimese vajadust kiiruse ja tarbimise järele ning suunab mõtisklema lähituleviku maailmakorralduse üle.

Tallinn Art Weeki avapäev muudab Vabaduse väljaku kunstisaaliks

ERR 10.06.2018

Täna keskpäeval saab Vabaduse väljakul alguse järjekorras kolmas Tallinn Art Week, mille manifestiks terve nädala jooksul on "mängides Jumalat? Inimkonna tulevik…", mis väljendab kaasaegse inimese vajadust kiiruse ja tarbimise järele ning suunab mõtisklema lähituleviku maailmakorralduse üle.

ArtVilniuse messil osaleb Eestist 8 väljapanekut

ERR 07.06.2018

7.–10. juunil üheksandat korda Vilniuses toimuva rahvusvahelise ArtVilnius kunstimessi fookuses on tänavu Balti riigid. Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus koordineerib seni suurimat Eesti galeriide ja kunstnike osalemist kaasaegse kunsti messil.

Tallinn Art Week saab Vabaduse väljakul võimsa avalöögi

Postimees 07.06.2018

Tallinn Art Week, mis toimub sel aastal 10.–16. juunil, toob traditsiooniliselt publikuni nii kodu- kui välismaise kaasaegse kunsti paremiku. Nädala tippsündmuseks ja seekordse kunstifestivali avalöögiks on pühapäeval, 10. juunil Vabaduse väljakul toimuv suur kunstipäev.

ArtVilnius kunstimessil osaleb Eestist kaheksa väljapanekut

Postimees 07.06.2018

7.–10. juunil üheksandat korda Vilniuses toimuva rahvusvahelise ArtVilnius kunstimessi fookuses on tänavu Balti riigid. ArtVilnius on regiooni suurim kunstimess – 2017. aastal külastas messi 22 500 inimest, mis on senine publikurekord. Sellel aastal osaleb messil 55 projekti 200 kunstnikuga 20 erinevast riigist.

Meriliis Rinne avab Haus galeriis isikunäituse

Postimees 03.05.2018

Neljapäeval, 3. mail avatakse Haus Galeriis Meriliis Rinne (Meru) isikunäitus pealkirjaga «Kui ma esimest korda roosat nägin, tahtsin ma karjuda». Kunstniku Londoni stuudios viimaste aastate jooksul valminud maaliseeria lähtepunktiks on isiklik rännak ja jaburad situatsioonid, aga ka traumad ja nende teraapiline toime.

Galerist Triinu Soikmetsa hingega kodu eestiaegses kortermajas

Eesti Päevaleht 01.05.2018

Tallinna vanalinnas Haus Galeriis galeristina tegutsev Triinu Soikmets hindab kodu puhul seletamatut „hinge”, mida paljud oma elamise juures tajuvad, aga sõnadesse panna ei oska.

Vaata, mis alghinnaga müüakse Eesti kunsti oksjonil

Postimees 09.04.2018

Haus Galerii traditsioonilise kunstiklassika oksjon toimub 27. aprillil. Kui eelmisel kevadel leidis oksjoni kaudu uue kodu üle 100 aastat kadunud olnud Amandus Adamsoni «Tšempion», siis seekord on lume alt välja sulanud Andrus Johani «Kartulipanijad». Selle 1939. aastast pärineva maali asukoht oli kunstiekspertidele ja laiemale avalikkusele tänini teadmata.

Piia Ausman: kunst annab interjöörile lisamõõtme

Sisustaja 22.02.2018

Haus Galerii juht ja omanik Piia Ausman on seda meelt, et ilma kunstiteosteta mõjub interjöör tühjana ning kui on võimalik valida, siis võiks pilte seintel olla pigem ikka rohkem kui vähem.

Kai palju maksab kunst mu kodus?

Õhtuleht 07.02.2018

Selle küsimusega puutub Haus Galerii omanik, juht ja kuraator Piia Ausman kokku väga tihti, paar korda nädalas. «Me aitame hea meelega ega pea kedagi rumalaks. Muu eluala inimene ei peagi teadma, mis kunstiturul toimub,» julgus­tab ta nõu küsima.

Haus Galeriis avati näitus, mille kandvaks motiiviks on absurdiga segatud muinasjutulisus

Postimees 09.01.2018

9. jaanuaril avatakse Tallinnas Haus Galeriis Maria Sidljarevitši isiknäitus «The Soul of All Natural Things», kus kandvaks motiiviks on absurdiga segatud muinasjutulisus.