Meist > Meedia

2017

Henn Rebane esitleb plaati Raimond Valgre muusikaga

Postimees 05.12.2017

Kolmapäeval, 6. detsembril kell 19 toimub Tallinnas Haus Galeriis plaadiesitluskontsert. Raimond Valgre loomingut interpreteerib akordionil tunnustatud akordionist Henn Rebane, õhtut juhib Jüri Aarma. Kontserdiga esitleb Henn Rebane uut CD-plaati, kus Raimond Valgre looming on saanud kuuldavaks vaid akordionil. Loe edasi siit.

Vestlus. Tore oleks ka, kui oleks põnev lugeda!

ERR 04.12.2017

Sõltumatu Tantsu Lava juures pesitsevad vaimselt sel aastal uued tantsukriitikud, kes koos meiega tükke vaatavad ja analüüsivad-kirjutavad. Kohtusin selles kaasaegses end ise loovas draamatükis Kerli Everi, Kaisa Kattai ja Henri Künnapiga. Teised ei jõudnud kohale. Aga nende kolmega, kes jõudsid, oli põnev.

Kunst kunsti keskel

Eesti Naine 01.12.2017

Kunst elab galeriis, kleit elab seljas. Kui kokku saavad maalikunst ja moekunst, tuleb mängu vahendaja - galerist. Kaunis kleidis naine, kellest sünnib kunstiteos aasta kõige pimedama aja küünlavalguskumas piduhetkedel.

Terevisioon

ETV 27.11.2017

Terevisioon seadis oma stuudios üles kunstinäituse ja püüdis välja selgitada, mis näitusetööde väärtus võiks olla. Vaata Piia Ausmani kommentaari 7.25 saateminutil siin.

Eero Epneri poliitiline poeesia

Eesti Päevaleht 25.11.2017

Skandaalse teatri juht ja dramaturg, arvamusliider, kunstiteadlane, galerist - kõike seda on mõjukate edetabelis 29. kohale tõusnud Eero Epner.

Pime ja külm sügis pealinna galeriides

Sirp 24.11.2017

Tallinna galeriimaastiku võib tinglikult kolmeks jaotada: Vabaduse väljak ja vanalinn, Lastekodu tänava suund Sossi mäeni ning Kalamaja kant. Kõikjal leidub riiklikult rahastatud, erakapitalil põhinevaid ja ka õhust ja armastusest elavaid galeriisid. Galerii funktsioone täidavad ka projektiruumid ja näitusepinnad mujalgi – alates Arsi majast endise Polymeri piirkonnani. Loe edasi siit. 

Haus Galerii teeb kummarduse maalikunsti ajaloole

ERR 09.11.2017

Neljapäeval, 9. novembril kell 18 avatakse Haus Galeriis Eesti Maalikunstnike Liidu traditsiooniline näitus, mis tänavu on pühendatud kunstiajaloole ja Haus Galerii juubelile. Loe edasi siit.

Galerii: Haus galerii tähistas juubelit Marko Reikopi juhitud oksjoniga

ERR 04.11.2017

Reedel tähistas Eesti vanim eragalerii ja oksjonimaja oma 20. juubelit piduliku vastuvõtu, juubelioksjoni ja uue internetipõhise oksjonikeskkonna avamisega. Loe edasi siit. 

Haus Galerii tähistas 20. sünnipäeva

Postimees 03.11.2017

Haus Galerii tähistas täna meeleoluka peoga 20. tegevusaasta täitumist. Niisama vanaks võib pidada ka regulaarsete kunstioksjonite traditsiooni Eestis, millele Haus 1997. aastal aluse pani. Ühtlasi toimus täna õhtul Haus Galerii suurejooneline juubelioksjon, mida oli galerii ette valmistanud peaaegu terve aasta, komplekteerides teoseid hoolikalt ja kriitiliselt, et eksponeerida juubelil vaid väärikaimat ja parimat. Loe ja vaata pilte siit.

Kuidas on saanud fotokunstist üleöö kõige kuumem kunst

Mood 23.10.2017

Paari viimase aasta jooksul on Tallinnas uksed avanud kaks täiesti uut ainult fotograafiale pühendunud galeriid, kaasaegse foto näitusi on üleöö aga hoogsalt korraldama hakanud veel mitmed galeriid ja ka seni pigem konservatiivne Fotomuuseum. Loe edasi siit. 

Hommik Anuga

ETV 22.10.2017

Sel pühapäeval imestame selle üle, miks üks kunstiteos maksab 300 miljonit dollarit. Vaata videolugu siit. 

Kes on Eesti järgmised Johann Köler ja Konrad Mägi?

Mood 22.10.2017

Galerist Piia Ausman tutvustas täna hommikul saates "Hommik Anuga" Eesti kõige kallimaid seni müüdud kunstiteoseid. Palusime tal ajakirja Mood novembrinumbrisse teha ülevaate hetke kuumematest nimedest Eesti kunstis. Kes neist jõuab samade hindadeni mõnekümne aasta pärast? Loe edasi siit.

Haus Galeriis on vaatamiseks Miljard Kilgi mitmesugune reaalsus

Postimees 28.09.2017

Haus Galeriis on kuni 21. oktoobrini avatud nimeka eesti hüperrealisti ning võrreldamatult isikupärase ja hinnatud kunstniku Miljard Kilgi maalide näitus. Loe edasi siit. 

Eesti kunstioksjonite kõigi aegade kümme kalleimat teost

Postimees 25.09.2017

Kuigi kujutav kunst on midagi, millega suhestumine eeldab pühendumist, suudab igaüks suhestuda arvudega, mis kirjutatakse kõige kallimalt müüdud teoste kõrvale. «Minu kolmeaastane laps teeks ka sellise,» võib tihti kuulda kellegi suust, kes on kuulnud uudist värvipritsmete või mustade ruutude eest makstud meeletutest summadest. Lapsgeeniusi kõige edukamate kunstnike seas siiski ei leidu – nii välis- kui kodumaal on hinnas autorid, keda tuntakse nende meisterlikkuse, töökuse, elusaatuse ja/või karismaatilisuse poolest. Loe edasi siit. 

Sirje Runge: kurbus on hea asi, aga väga raskesti talutav

ERR 13.09.2017

"OP" portreteeris maalikunstnik Sirje Rungest. Loe ja vaata edasi siit.

Kommentaar – Miks ikkagi „Noor Venus“?

Sirp 08.09.2017

Väljapanekul „Noor Venus“ näidatakse Sirje Runge enda, aga ka Malle Leisi, Mari Roosvaldi, Mare Vindi, Aili Vindi, Vive Tolli, Evi Tihemetsa, Tiiu Pallo-Vaigu ja Naima Neidre nüüdseks rariteetseidtöid. Loe edasi siit. 

Kaks Venust

Sirp 08.09.2017

Sirje Runge: „Minu elu mõte on muutumises. Puhastan ideid ja avardan ruumi, kus elan, võitlen oma hingelise ja vaimse vabaduse eest.“ Loe edasi siit. 

Haus Galeriis pannakse vastamisi Noor ja Vana Veenus

ERR 21.08.2017

Teisipäeval, 22. augustil avatakse Haus Galeriis Sirje Runge personaalnäitus "Vana Veenus", millega kaasneb väljapanek Runge kaasaegsete naiskunstnike varasemast loomeperioodist, ühise nimetajaga "Noor Veenus". Loe edasi siit.

Hummulis kõlas barokk­muusika

Lõuna-Eesti Postimees 01.08.2017

Muusikahuvilised said Hummuli mõisakooli saalis kuulata barokkansambli Corelli Consort ning noore metsosoprani Tuuri Dede esinemist. Ettevõtmine toetas mõisakooli laste loovuse arendamist. Loe edasi siit.

Tuntud kunstnikud panid Eesti noormehe Hollywoodi-õpingutele heategevusliku oksjoniga õla alla

Delfi 28.07.2017

19. augustil toimub Tartus restoranis Atlantis heategevusoksjon noore näitleja Artur Rehi õpingute toetuseks Los Angeleses, kes on läbi aegade ainuke eestlane, kes on pääsenud õppima tunnustatud Hollywoodi filmikooli. Loe edasi siit. 

 

Mõisad, maalid ja barokkmuusika ühes ürituses

Postimees 25.07.2017

Kontserdisari «Eesti mõisad 2017» ning Haus Galerii on ühendanud koostööks jõud. Mõisakontserte on sel korral kaunistamas elegantsed Mall Nukke maalid. Loe edasi siit. 

Mall Nukke maalinäitus “Eesti mõisamaastikud” Lihula mõisas

Lääne Elu 05.07.2017

Alates 5. juulist kuni 5. augustini on Lihula mõisas avatud Mall Nukke maalinäitus „Eesti mõisamaastikud“, mis on uuenduslik osa kultuslikust kontserdisarjast „Eesti mõisad 2017“. 27. juulil kell 17, tund enne esimese kontserdi algust toimub mõisas ka näitust tutvustav ringkäik koos kunstnikuga. Loe edasi siit.

Haus galeriis näeb elust pakatavat näitust soome naivistidelt

ERR 25.06.2017

Haus galeriis on avatud soome kunstnike Raija Nokkala ja Katja Mesikämmeni ühisnäitus "Tähistamise aeg", millega sobib sümboolselt tähistada Soome Vabariigi 100. juubelit. Naivistlikus võtmes värviküllast näitust täiendab eesti kunstnik Jüri Mildebergi teemakohane installatsioon. Loe edasi siit. 

KUUS SOOVITUST: Kunstnikele külla, maagia ja performance: kuhu minna Tallinn Art Weekil?

Õhtuleht 12.06.2017

Täna sai pressiüritusega avapaugu nädal aega kestev kunstifestival Tallinn Art Week, mis pakub põnevat vaatamist üle kogu pealinna! Õhtuleht toob teieni viis põnevat soovitust, kuhu kindlasti tasuks minna oma kunstimeeli avardama. Loe edasi siit. 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus esitleb Vilniuses kunstiindeksi projekti

Ärileht 08.06.2017

8.–11. juunil Vilniuses toimuval kaasaegse kunsti messil ArtVilnius osalevad Eestist Okapi Galerii, Haus Galerii, Eesti Fotokunstnike Ühendus (Foku) ja Eesti kaasaegset kunsti vahendav keskkond Noar.Ametliku publikuprogrammi osana esitleb 10. juunil kell 15:30 Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus koostöös Riivo Antoniga Eesti kunstiindeksi projekti. Loe edasi siit. 

Orest Kormašovi reisihetked

GO Reisiajakiri 07.06.2017

Reisimine ja oma koduuksest kaugemale jääva maailma avastamine on suuremale osale inimestest põnev tegevus. See on suurepärane võimalus vahetada igapäevarutiin välja uue, hoopis teistmoodi reisirutiini vastu. Mõnel pikemal reisil võivad üllatused ja ebareeglipärane elu ka lausa rutiiniks muutuda. Loe edasi siit. 

Tallinn Art Week 2017: viis soovitust

Eesti Ekspress 07.06.2017

Kui sul on jalgratas, siis võta ta kuurist/keldrist/garaažist välja, pühi tolmust puhtaks ja ühine 13. juunil kell 17 Positiivi galerii juures Roo tänava 21a algava rattatuuriga, mis viib su Tallinna galeriidesse. Lisaks Positiivile veel Hausi, EKA Galeriisse, Temnikova & Kasela galeriisse ja Vaala. Loe edasi siit.

Palju õnne, Artur Rehi! Esimene eestlane, kel oli au vastu võtta Hollywoodi ühe legendaarseima filmikooli lõputunnistus

Õhtuleht 06.06.2017

Los Angeleses, Dolby teatrisaalis, kus filmimaailma parimad võtavad vastu Oscareid, oli esimesel eestlasel, Artur Rehil 28. mail au vastu võtta American Academy of Dramatic Arts (AADA) lõputunnistus ja kraad filmi-, teatri- ja telenäitlemises. Loe edasi siit

 

Pildistamisharjutus pintsli ja usaldusega

Positiiv 01.06.2017

"Kui Mall Nukke Eesti Riiklikku Kunstiinstituuti sisse astus, läks ta esialgu lihtsama vastupanu teed ja valis graafika eriala, kuna pidas maalikunsti kõrgemaks pilotaažiks. „Ma ei usaldanud veel ennast, kuid üks hetk hakkasin ikkagi rohkem oma sala-armastuse ehk maalimisega tegelema,“ meenutab kunstnik, kelle esimeseks kaameraks oli Zenit ning kes enne pildistab ja alles siis pintsli kätte võtab". Loe edasi Positiivi suvenumbrist.

August Künnapu näitus Haus galeriis ehk jälitades lihtsust

Mood 13.05.2017

August Künnapu värskelt avatud näitust „Assortii“ võib hakata vaatama millisest otsast tahes, iga töö maitseb vürtsikalt nii eraldi kui osana tervikust. Loe edasi siit.

August Künnapu tutvustab värskel näitusel oma lemmikteemasid

ERR 09.05.2017

Kunstnik August Künnapu tutvustab Haus Galeriis oma lemmikteemasid, millest kokku pandud näitust kutsub assortiiks. Loe ja vaata videouudist siit.

Kuulsa Lurichi skulptuuri hind kerkis üle 50 000

Postimees 22.04.2017

Haus Galerii korraldas reedel kunstioksjoni, millel tuli müüki Amandus Adamsoni kuulus Georg Lurichi skulptuur, mis jõudis kodumaale pärast enam kui sajandipikkust eksirännakut. Loe edasi siit.

Kuulus Lurichi skulptuur müüdi kunstioksjonil 57 200 euro eest

ERR 21.04.2017

Haus Galerii korraldas reedel kunstioksjoni, millel tuli müüki Amandus Adamsoni kuulus Georg Lurichi skulptuur, mis jõudis kodumaale pärast enam kui sajandipikkust eksirännakut. Kuju müüdi 57 200 euroga. Loe edasi siit. 

Kadunud Lurich reisis tagasi kodumaale turistiklassis

Postimees 19.04.2017

Reedel, 21. aprillil toimub Haus Galeriis traditsiooniline kunstioksjon, millel tuleb müüki Amandus Adamsoni Georg Lurichit kujutav skulptuur, mis jõudis kodumaale pärast enam kui sajandipikkust eksirännakut. Loe edasi siit. 

Ringvaade

ETV 11.04.2017

10. aprilli Ringvaates oli stuudiokülaliseks Amandus Adamsoni kaua kadunud kuju Georg Lurichist, mis Haus Galerii kevadoksjonil uut omanikku otsib. Vaata uudist alates 39st minutist siin.

Haus galeriis saab näha maalitud metsa

Eesti Mets 01.04.2017

"Metsa värvid, lõhnad ja maitsed on lõputu elamusteallikas, mida enamus naudib pigem korraks, salvestamata seda mujal kui tundena hinges. Püsivamalt püüavad taolisi hetki tabada aga kunstnikud, kellest ühe – Jane Remmi – metsamaale saab tänavu aprillis näha näitusel Haus Galeriis Tallinnas." Loe edasi Eesti Metsa kevadnumbrist.

Portreed otse loodusest

Eesti Loodus 01.04.2017

Tallinnas Haus galeriis on kuni 5.  maini lahti Jane Remmi maalinäitus „Mets. Portreed“. Näitus portreteerib metsa, väärtustades seda kui elurikast keskkonda ning käsitledes inimese ja metsa suhteid, aga ka metsa loomulikku eluringi. Loe edasi siit.

Elu24 galerii! TMW kunstiprogramm pakkus vaatajaile alasti naise performance'i, Laurentsiuse näituse ja viiulikontserdi

Elu24 29.03.2017

Eesti muusika- ja linnafestivalide lipulaeva Tallinn Music Week’i kunstiprogrammi raames toimus 28. märtsil kell 17-21 spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu Tallinna Teisipäev, mis pakkus elamuse erinevate kunstistiilide austajaile. Tallinna Teisipäeva korraldas Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus. Loe edasi siit. 

Meie inimesed: Kamille

ETV 20.03.2017

Haus Galerii on restoranis Art Priori kureerinud näituse „Inspireeritud aiast“, kus teiste tööde seas on väljas ka kaunid õied ja viljad Kamille Saabrelt. Maalikunstnik räägib oma loomingust ning kõnealusest näitusest saates „Meie inimesed“. Vaata videolugu siit. 

VAATA KAVA: Tallinn Music Week pakub ka tänavu kaasaegse kunsti eriprogrammi

Delfi 15.02.2017

27. märtsist 2. aprillini Tallinnas toimuv linnafestival Tallinn Music Week (TMW) pakub juba kolmandat aastat ka Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) kureeritud kaasaegse kunsti eriprogrammi. Pikendatud avamisaegadega galeriiõhtul „Tallinna Teisipäev“ esitletakse nii Eesti kui rahvusvaheliste kunstnike projekte, grupiväljapanekuid ja isikunäitusi. „TMW kunst“ raames leiab aset ka kunstnike igapäevatööd tutvustav ateljeede tuur ning Eesti kunsti tulevikutähtede tutvustamine ja publikulemmiku hääletus. Loe edasi siit.

Tallinn Music Week ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus tutvustavad kohalikku ja rahvusvahelist kunsti

ERR kultuuriportaal 15.02.2017

27. märtsist 2. aprillini Tallinnas toimuv linnafestival Tallinn Music Week (TMW) pakub juba kolmandat aastat ka Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) kureeritud kaasaegse kunsti eriprogrammi. Pikendatud avamisaegadega galeriiõhtul Tallinna Teisipäev esitletakse nii Eesti kui rahvusvaheliste kunstnike projekte, grupiväljapanekuid ja isikunäitusi. TMW Kunsti raames leiab aset ka kunstnike igapäevatööd tutvustav ateljeede tuur ning Eesti kunsti tulevikutähtede tutvustamine ja publikulemmiku hääletus. Loe edasi siit. 

Orest Kormašov paneb välja muljed Lõuna-Itaaliast

ERR kultuuriportaal 10.01.2017

Täna, 10. jaanuaril kell 17 avatakse Haus galeriis Orest Kormašovi maalinäitus "Hetk", mis on sündinud Lõuna-Itaalia muljete põhjal. Kui mõned aastad tagasi eksponeeris kunstnik galeriiga koostöös hetki Roomast, siis seekord Basilicata maakonnast. Loe edasi siit.

Orest Kormašov. Ikooni restaureerimine.

Vikerraadio 10.01.2017

Hommikul jõudis mitmekülgselt andekas kunstnik Vikerraadio stuudiosse, kus rääkis nii vastsest näitusest kui ka ikoonidest ja nende taastamisest, millega ta samuti on aastaid tegelenud. Intervjuud saab kuulata siit.