Meist > Meedia

1997

Sergei Kolikov "Oksjon - esimesed sammud"

Molodjozh Estonii 12.12.1997

Artikkel näitab, et Haus´i tulek kohalikule kunstiturule ja esimene oksjon olid piisavalt tähelepanuväärsed, et neile on leheruumi eraldanud ka venekeelsed väljaanded. Autori arvates näitab aeg, kui oluline või mitteoluline oli kõne all olev sündmus. Ära on toodud ka mõningad puudujäägid oksjoni organiseerimises. Ajakirjaniku arvates võiks üritust nimetada pigem näituseks. Esitatakse enampakkumisel olnud teoste autorite loetelu, märgitakse ära oksjoni hinnasamm (100 krooni) ning Haus´i järgmise oksjoni toimumise aeg (mai 1998).

Jaak Olep "Kunstioksjonid Eestis ja mujal maailmas"

Õhtuleht 06.12.1997

Autor annab ülevaate Inglismaal ja Venemaal tegutsevatest suurematest oksjonifirmadest, samuti maailmas eriti kõrgelt hinnatud kunstnikest ning nende oksjonitel müüdud kallimatest teostest. Omaette artikliosas kirjutatakse Hausi esimesest kunstioksjonist Õpetajate Majas. Autor kritiseerib teoste kvaliteeti ja tsiteerib ühte Tallinna kunstikaupmeest, kes arvab, et Eestis pole nii palju vana kunstigi, et regulaarselt oksjoneid korraldada. Märgitakse ära müüdud teosed, nende alg- ja lõpphinnad.

Rainer Vilumaa "Eesti kunsti oksjon Õpetajate Majas"

Sõnumileht 27.11.1997

Artikkel kommenteerib Hausi esimest oksjonit. 25. 11. 1997 leidis Raekoja platsil asuvas Õpetajate Majas aset oksjon, kus enampakkumiseks oli välja pandud nii eesti kunstiklassikasse kuuluvate kui ka kaasaja tippkunstnike töid. Autor analüüsib oksjoni korraldust, pakutavaid teoseid ja nende hindu. Avaldatakse lootust,et säärasest ettevõtmisest võib saada kunagi midagi sellist, nagu on harjutud nägema mujal maailmas.