kunstifilmid > PODCASTID

VIDEO PODCAST - 2023 KEVADOKSJONI AINETEL - VESTLEVAD PIIA AUSMAN JA EERO EPNER

Haus Galerii kevadoksjonite raames on kunst orbiidil mitmeti. Oksjoniteoste näitus ja oksjonite protsess tervikuna loob ajendeid kõneleda kunstist pikemalt ja põhjalikumalt. 

Nii kutsumegi teid täna kuulama ja vaatama hiljuti salvestatud video podcasti Haus Galeriis, kus kunstist ja kunstituru seisunditest, kunsti hindadest ja kunsti suhtumistest aga ka lõiguti oksjoniteostest kõnelevad galerii asutaja ja kuraator Piia Ausman ning külalisena kunstiloolane Eero Epner.

VIDEO PODCAST - 2023 KEVADOKSJONI AINETEL VESTLEVAD PIIA AUSMAN JA HEIE MARIE TREIER

Haus Galerii on jäädvustamas 2023.aasta kevadoksjonitel esitletud kunsti ja kunstiajalugu laiemalt. Oleme salvestanud galerii ruumides video podcasti kunstiloolase, tuntud kunstiajakirjaniku ja - kriitiku ning õppejõu Heie Marie Treieriga. Kõneleme selle perioodi kunsti suundadest ja detailidest, mis on valminud peale murrangulist 1966. aastat, kaasates ka arvukalt filmivaateid kunstiteostele oksjoni kollektsioonist. Külalisega vestleb Haus Galerii asutaja ja kuraator Piia Ausman. Video podcasti loovjuht ja teostus Nando Grancelli.

PODCAST - KOHA MÄLU - VESTLEVAD PIIA AUSMAN JA JAAN ELKEN

Maalikunstnik Jaan Elkeniga vestleb Haus Galerii kuraator Piia Ausman. 

Jaan Elkenit võib pidada eesti moodsa kunsti klassikuks. Tema teos "Vitriin" 1980, osales edukalt Haus galerii 2020. aasta kunstiklassika sügisoksjonil, mille podcast jäädvustas. Elkeni sammud kunstis olid tähendusrikkad juba 1980ndatel ja -90ndatel aastatel. Mitmed Elkeni teosed on saanud märgilisteks, peegeldades aegu ja suhtumisi. Haus Galeriis toimunud Jaan Elkeni näitus "Koha mälu III", ajendas lähemalt rääkima kaasaegsest ja abstraktsest kunstist ning sellest, mis inspireerib. Podcasti autor Nando Grancelli (Haus Films).