Kunstifilmid > PODCASTID

VIDEO PODCAST - HAUS SÜGISOKSJON 2023. Eero Epner ja Piia Ausman

Haus Galerii 2023. aasta sügisoksjoni teostekollektsiooni ainetel on valminud video podcast, kus kunstiloolase Eero Epneriga vestleb Haus Galerii asutaja ja kuraator Piia Ausman. Podcast pakub oksjoniteoste näitel hariduslikku sissevaadet eesti kunstiajaloo erinevatesse peatükkidesse, teemadesse ja olulisematesse ilmingutesse ning kõneleb ka ajaloosündmuste mõjust kunstile. Peatume autoritel 20. sajandi algusest kuni selle viimaste kümnenditeni. Podcasti kõnelusi illustreerivad meeleolukalt filmitud teosed ja muusikaline kujundus. Režii ja teostus Nando Grancelli. Vaata lisaks katalooge

VIDEO PODCAST - Piia Ausman ja Heie Treier.

Haus Galerii 2023 SÜGISOKSJONI graafika kollektsiooni ainetel kõnelevad Haus Galerii asutaja ja kuraator Piia Ausman ja  Heie Marie Treier, kogenud kunstiloolane, õppejõud ja staažikas kunsti ajakirjanik, kes on koostanud sel sügisel meie graafikaoksjoni teoseid tutvustavad lood ning kõneleb oma vaatenurkadest oksjoniteostele. Filmiline teostus Nando Grancelli. Lisaks www.haus.ee

VIDEO PODCAST - 2023 KEVADOKSJONI AINETEL - VESTLEVAD PIIA AUSMAN JA EERO EPNER

Haus Galerii kevadoksjonite raames on kunst orbiidil mitmeti. Oksjoniteoste näitus ja oksjonite protsess tervikuna loob ajendeid kõneleda kunstist pikemalt ja põhjalikumalt. 

Nii kutsumegi teid täna kuulama ja vaatama hiljuti salvestatud video podcasti Haus Galeriis, kus kunstist ja kunstituru seisunditest, kunsti hindadest ja kunsti suhtumistest aga ka lõiguti oksjoniteostest kõnelevad galerii asutaja ja kuraator Piia Ausman ning külalisena kunstiloolane Eero Epner.

VIDEO PODCAST - 2023 KEVADOKSJONI AINETEL VESTLEVAD PIIA AUSMAN JA HEIE MARIE TREIER

Haus Galerii on jäädvustamas 2023.aasta kevadoksjonitel esitletud kunsti ja kunstiajalugu laiemalt. Oleme salvestanud galerii ruumides video podcasti kunstiloolase, tuntud kunstiajakirjaniku ja - kriitiku ning õppejõu Heie Marie Treieriga. Kõneleme selle perioodi kunsti suundadest ja detailidest, mis on valminud peale murrangulist 1966. aastat, kaasates ka arvukalt filmivaateid kunstiteostele oksjoni kollektsioonist. Külalisega vestleb Haus Galerii asutaja ja kuraator Piia Ausman. Video podcasti loovjuht ja teostus Nando Grancelli.

PODCAST - KOHA MÄLU - VESTLEVAD PIIA AUSMAN JA JAAN ELKEN

Maalikunstnik Jaan Elkeniga vestleb Haus Galerii kuraator Piia Ausman. 

Jaan Elkenit võib pidada eesti moodsa kunsti klassikuks. Tema teos "Vitriin" 1980, osales edukalt Haus galerii 2020. aasta kunstiklassika sügisoksjonil, mille podcast jäädvustas. Elkeni sammud kunstis olid tähendusrikkad juba 1980ndatel ja -90ndatel aastatel. Mitmed Elkeni teosed on saanud märgilisteks, peegeldades aegu ja suhtumisi. Haus Galeriis toimunud Jaan Elkeni näitus "Koha mälu III", ajendas lähemalt rääkima kaasaegsest ja abstraktsest kunstist ning sellest, mis inspireerib. Podcasti autor Nando Grancelli (Haus Films).