Meie kunstifilmid

LEONHARD LAPIN - Haus Galerii moodsa kunsti klassika oksjoni kollektsioonist -2022

Haus Galerii kunstioksjonite üks olulisemaid eesmärke on kunsti sügavuti tutvustamine - teoste esitlemine ajaliinil ja nende kõnekus tänases päevas. Kunstnik, kelle looming tiksus alati ajapulsil oli LEONHARD LAPIN. Filmi-interpretatioon esitleb töid, mida Lapin tahtis Hausi oksjonivalikus 2022 aasta kevadel näha ise. Eelkõige kolme unikaalset originaalteost sarjast „Kunstihoone“, mis valmisid 1974. aastal. 

TREILER: EESTI MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - SÜGIS 2021

Haus Galerii moodsa kunsti klassika oksjon koondab märkimisväärse seltskonna kunstnikke, kelle loomingu algus jääb 1960ndatesse ja -70ndatesse aastatesse, uuenduslikku, värskelt revolutsioonilisse aega eesti kunstis, mis kaasas provokatsiooni nõukogude tsensuuri vastu. Treiler heidab huumorikalt hoogsa vaate Haus Galerii selle oksjoni teoste näitusesaali. Kuraator Piia Ausman. Filmi režissöör Nando Grancelli.

Haus 2021 sügisoksjon - Olev Subbi. Aprilliõhtu. 2003

Vaade Haus Galerii 2021 sügisoksjoni moodsa kunsti klassika valikus olevale Olev Subbi teosele - Aprilliõhtu. Abstraktse kunsti avaldused Subbi loomingus ja kunstis laiemalt. Monoliit teose keskmes kui uue maailmakontseptsiooni lävepakk. Teksti autor ja loeb kuraator Piia Ausman, režissöör produtsent Nando Grancelli.

Haus 2021 sügisoksjon - Vive Tolli. Asfalteerijad. 1957

See Vive Tolli 1957. aastal valminud teost "Asfalteerijad", kuulub kunstniku varasesse loomeperioodi, mil fookuses olid töö ja inimesed. Töö pärineb Haus Galerii 2021 aasta sügisese graafikaoksjoni kollektsioonist. Unikaalseks teeb teose pretsedent, et sellest on säilinud ka autori eelversioon, print plaadilt, millega kunstnik edasi töötas. Filmitutvustus kaasab loo nii tööst kui selle tehnikast.

Haus 2021 sügisoksjon - Elmar Kits. Rahvapidu Suur-Taevaskojas. 1959

Elmar Kitse hingepuudutav teos ja filmiline vaade Eesti rahvapidude traditsioonile. Töö on esitletud Haus Galerii 2021. aasta sügisoksjoni kollektsioonis. Kompositsioon rahvapeolistega Taevaskojas 1959. aastal. Film esitleb maali detailselt, laulab Sirje Vaask, Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori president. Filmi autor Nando Grancelli. Oksjoninäituse kuraator Piia Ausman.

Haus 2021 sügisoksjon. Evald Okas. Naine ja mees. 1990

Teos Haus Galerii 2021sügisoksjoni kollektsioonist - Moodsa kunsti klassika valikus. Suureformaadiline vaade nii naisele kui maalikunstile, mida Evald Okase vabakäeline ja vabameelne hilislooming võimsalt esindab. 

Haus 2021 sügisoksjon - Leonhard Lapin. Lugev inimene. 1973

Leonhard Lapin on eesti kunstimaastiku üks suunamuutjaid, kelle 1970ndate alguses kunsti juurde tulemine lõi uue ja isikupärase kunstiesteetika ent ka sisulise lähenemise. Tema oksjoniteos on unikaalne varase loomingu näide - guašimaal, mis viitab stilistikalt Lapini kuulasimale naise ja masina teemalisele tööde seeriale.

TREILER: EESTI KUNSTIKLASSIKA OKSJONID - SÜGIS 2021

Treiler. Haus galerii juhatab sisse 2021 aasta sügisoksjonite hooaja. Film tutvustab valikut Eesti vanema kunsti klassika oksjoni teostest. Pildid elustuvad ekraanil ja kujutlustes. Vaade Eesti loodusele, linnadele, inimestele ja eluhetkedele. Oksjoni kuraator Piia Ausman. Filmi režissöör Nando Grancelli.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - ANATOLI KAIGORODOV "MAASTIK"

Teos, milles on tunda juugendi järelkaja, selle imelise kunstivoolu puhtaid, dekoratiivseid mõjusid, mis on ühendunud sügavalt sisuka pilguga ühele Põhja-Eesti rannikule Anatoli Kaigorodovi nägemuses. Töö Hausi 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli, teksti autor ja loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - NIGUL ESPE "TARTU TAASTAMINE"

Sõjajärgsed ülesehitustööd on leidnud kunstis kajastamist mitmeti. Ilmselt on neis hetkedes olnud kunstnikele nii lootust kui lohutust, mil maalikast seatud sinna, kudu on koondunud korraga nii mälestused sellest, mis oli kui ka ideed, sellest, mis tuleb. Teos Hausi 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Filmiline tõlgendus Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - VILEN KÜNNAPU "MINU VERSAILLES"

Vilen Künnapu on meie kultuuriruumis märgiline nimi, kelle arhitektuuri- ega ka kunstilooming ei jäta vaatajat ja osasaajat ükskõikseks. Nii arhitekti kui ka looduse ja linnade maalijana loob Vilen justkui oma isikupärase universumi, mis balanseerib korrastatuse ja energeetilise süvakaemuse ning vabaduse piirimail. Töö Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Toese filmiline tõlgendus Nando Grancelli, tektsi autor ja loeb Piia Ausman

 

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - EVALD OKAS "VANA KALUR"

Hämmastavalt suurejooneline psühholoogiline portree ühest Kihnu vanast kalurist, keda maestro Evald Okas südamesoojuse ja empaatiaga maalis 1950ndate aastate algul. Teos sai hiljem tema monograafia kaanetööks. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni valikust. Filmiline tõlgendus Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - MALLE LEIS "LILLED JA MARJAD"

Botaaniline maailm on Malle Leisi loomingu pärisosa ja indentiteet. Lilli, taimi, aedvilju läbi erinevate aastaaegede on tema teostel ikka ja erinevais tehnikates, siin ja seekord akvarellil, mille sulanduv kergus laseb aimata äratuntavalt ja täpselt nii mõnegi nostalgilise lille, ka murtud südame. Toes Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Filmiline tõlgendus Nando Grancelli, teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - JÜRI ARRAK "KETIS"

Jüri Arrak on loonud nii oma tegelaskuju kui ka teatud isikliku mütoloogia, mis kannab endas tihti poliitilisi tagamaidki. See 1993. aastal valminud maal, kujutab ketis looma, mille alltekstid on mitmeti loetavad. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli. Teskti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - EDUARD SPOERER "KALAPAATIDE NAASMINE. BRETAGNE"

Meeleolukas pilk 1895. aasta Prantsusmaale, Bretagne rannikule, läbi Eestis sündinud baltisaksa kunstniku Eduard Spoereri pilgu. Meri ja purjepaadid, päikesevalgus ja joviaalne muretus, mille järgi me kõik igatseme. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli. Teksti autor kunstiloolane Eero Epner. Loeb kuraator Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - LEONHARD LAPIN "EMASED I"

Leonhard Lapin on tuntud oma erootilise alatooniga teoste poolest. See originaaljoonistus viib vaataja pea mustrilisena mõjuvasse ananüümsete naisekehade maailma, läbi intrigeerivate muusikarütmide. Teos pärineb Haus Galerii kevadoksjon 2021 kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli. Teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - ANDREI JEGOROV "TALLINN, RATASKAEVU TÄNAV"

Kevadises päikeselõõsas Tallinna vanalinn, mille valgust kurt kunstnik Andrei Jegorov on tundlikult tabanud. Vanalinna tollaste tänavate ja tornide ilmed on tuttavlikud läbi arhailisena säilinud linna tänaseni. Teos pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli. Teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - TOOMAS VINT "KABIIN PARGIS"

Roheline on stiilne, seda läbi Toomas Vindi loomingu kindlasti. Vaade tema 1990. aastal loodud pargimaastikule, mille keskel ilutseb absurdina punane riietuskabiin, paneb mõtlema linna ja looduse kooseksistentsile. Teos pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - AILI VINT "MIMOOS"

Aili Vint oli 1960ndatel aastatel üks eesti kunsti julgemaid ja intrigeerivamaid naisautoreid. Vaade tema teose "Mimoos" südamikku põimib ühte nii aja ja uued vormiotsingud kui ka sidusad tundekogemused. Teskti autor ja lugenud Piia Ausman. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - JOHANNES GREENBERG "BALLISTSEEN"

Teatraalne ballistseen, mida Johannes Greenberg on kujutanud 1940ndatel aastatel elavdab realistliku ent hoogsalt abstraktse värvikäsitlusega loodud figuuride piduliku seltskonna, kellega kaasa tantsida. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli. Teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - NIKOLAI KULL "TALVINE LINNAVAADE"

Tallinna vanalinn oma arhailises eheduses ja kestvuses on köitunud kunstnikke ikka. Nikolai Kull on molberti taga seistes linna jäädvustanud mitmeti ja isikupäraselt, maalinud müüride ja majade hinge ja jõudu. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - JUHAN PÜTTSEPP "MAASTIK KARJAGA"

Ilus impressioon 1936. aasta koduselt karjamaalt, värvilised lehmad, kollased, punased ja sinine karjus, kõlab nagu tollane muinasjutt kunstnik Juhan Püttsepa haruldasest varasest loomingust. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman.

1 2 3 4 5