Uudised > Plakatite näitus

Plakatite näitus

Reedel, 18. detsembril kell 16.00 avatakse SEB Galeriis juubelinäitus – eksponeerimisele tulevad kunstinäituste plakatid läbi kümne aasta, mil Haus Galerii ja SEB Pank kunstivallas koostööd teinud on.

Kas tegemist on ikka „päris“ kunstinäitusega nagu galeriile kohane? Plakat kui selline ei pretendeeri ju iseseisvale kunstiväärtusele, kuid ometi on tal oluline väärtus sümbolina, märgina. Spetsiaalselt näituse jaoks kujundatud plakat on kui visiitkaart, mis läbi reprodutseeritud pildi visuaalse keele annab küllaltki otsese vihje näituse iseloomule, kuigi ei saa kaugeltki kirjeldada selle taga peituvat tervikut.
Võtkem siis neid plakateid kui teetähiseid jalutuskäigul läbi kümne aasta selles galeriisaalis. Nagu juubeli puhul ikka, on hea aeg korraks maha võtta ja meenutada neid suurepäraseid teoseid, väga erinevates tehnikates ja väga erinevate autorite töid (mis meile praegusel hetkel plakatilt vaid väikese fragmendina vastu vaatavad) ning teha seeläbi kummardus heatasemelisele eesti kunstile.

Kümme aastat pole ajaloo seisukohalt just pikk aeg, kuid ühe galerii jaoks arvestatav eluiga. Kümme aastat on SEB Galerii (oma loomishetkel Eesti Ühispanga Galerii) pakkunud omapoolset näitusepinda paljudele Eesti autoritele ning aidanud neid oma loomingu tutvustamisel. Koostöös Haus Galeriiga on galeriiseintele jõudnud nii alles oma esimesi pintslitõmbeid teinud koolilastest kunstnike kui tuntud ja tunnustatud  kunstikorüfeede teosed. 

Haus Galerii õnnitleb SEB Galeriid sünnipäeva puhul ning saadab südamlikud tervitused tollase Eesti Ühispanga Galerii asutajale Ain Hanschmidtile ning pikaaegsele eestvedajale Kai-Riin Merile.

Näitus jääb avatuks kuni 29. jaanuarini.

|?>
< tagasi