Uudised

Uudised

649.t1.jpg Publikuüritus: Tallinn Music Weeki kunstiprogramm

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus korraldab TMW raames 28. märtsil spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu Tallinna Neljapäev, millest võtavad osa Vaal galerii, Temnikova & Kasela galerii, Haus galerii, Okapi galerii, Positiiv galerii, Juhan Kuusi Dokfoto Keskus ja EKA Galerii. Galeriiõhtul näeb eriilmelistel näitustel nii Eesti kui ka rahvusvaheliste kunstnike värsket loomingut. Galeriides toimuvad õhtu jooksul näitusetuurid ning on võimalik tutvuda galeristide ja kunstnikega. Galeriide vahel liikumiseks tuleb appi tellitud buss.

loe lähemalt

647.t1.jpg NEO*EKS*PRE*POST – kevadine pungi-kuulutaja

Kolmapäeval, 6. märtsil kell 18 avatakse Haus Galeriis rühmituse NEO*EKS*PRE*POST näitus PUNK-BAROKK, mille loosungiks on suurlinlikult mäslev ilu, mis päästab maailma. Varieeruva koosseisuga kunstirühmitust esindavad seekord kunstnik, sisearhitekt ja rühmituse president Andro Kööbi maalid ning kunstnik ja keraamik professor Urmas Puhkani skulptuurid.

Link näituse pildimaterjalile ja “manifestatsioonile” asub siin.

loe lähemalt

646.t1.jpg Publikuüritus: Klaas ruumis ja luules

Neljapäeval, 28. veebruaril kell 18 toimub Haus Galeriis Eesti Klaasikunstnike Ühenduse näituse „Kooskõla. Klaas ruumis“ pidulik lõpuüritus, kus ühtlasi esitletakse Kaie Ilvese uut luulekogu „Klaasipuhuja“. Üritus on tasuta ja sobib kogu perele!

Pildil: Kateriin Rikkeni näitusetöö „Sihtmärk“. Foto: Juhan Soomets

loe lähemalt

644.t1.jpg Klaasikunstinäitus "Kooskõla. Klaas ruumis"

Reedel, 8. veebruaril kell 17 avatakse Haus Galeriis Eesti Klaasikunstnike Ühenduse traditsiooniline näitus “Kooskõla”, mis tänavu kannab alapealkirja “Klaas ruumis”.

Kui seni on klaasikunsti esitletud galerii püsiekspositsiooniga ühes näituseruumis, et luua dialoog erinevate kunstivaldkondade vahel, siis käesoleval aastal pakutakse vaatajale võimalust nautida klaasikunsti eraldi saalis ning keskendutakse klaasobjekti mõjule ruumis.

loe lähemalt

641.t1.jpg Kiwa "Kaleidoskoop" Swedbanki peahoones

Haus Galerii esitleb: Kiwa "Kaleidoskoop" Swedbank Eesti peahoones (Liivalaia 8, Tallinn).

Kiwa varasemate must-valgete seeriate uued koloreeritud versioonid on ainulaadsed eksemplarid legendaarsetest motiividest, mis on inspiratsiooni saanud muuhulgas Raul Meele graafilisest luulest ja Aili Vindi värvusõpetusest. Tulemuse võtab kokku kaleidoskoopiline müsteerium, kus peeglitükid ja värvikillud väljuvad sümmeetrilistest ja korrapärastest raamidest teisele poole teravnurki, sirgjooni ja täispöördeid, lagunevad pimestava valguse vaiksete lainepikkuste rahulikku embusse.

loe lähemalt

637.t1.jpg Galerii lahtiolekuajad pühade perioodil

Armsad kunstisõbrad!

Pühade perioodil oleme avatud ja suletud alljärgnevalt:

  • kuni 22. detsember - galerii avatud tavapäraselt
  • 23.-26. detsember - jõulupühad, galerii suletud
  • 27.-29. detsember - galerii avatud tavapäraselt
  • 30. detsember - 6. jaanuar - uusaastapuhkus, galerii suletud

Galerii on uuesti avatud alates esmaspäevast, 7. jaanuarist 2019.

Imelist pühadeaega kõigile!

Pildil: Kadi Kurema. "Peoloom. Rebane"

loe lähemalt

626.t1.jpg Maarit Murka Maakri Kvartalis

Haus Galerii esitleb: Maarit Murka Maakri Kvartalis (Maakri 19/21, Tallinn)

Maarit Murka tööd jutustavad isiklikke ja sotsiaalseid lugusid, tihti läbi pisikese irooniaprisma. Tema maaliseeriad „Meeleruum“ ja „Kontekstiväline“ tegelevad nende teemadega senisest laiemalt ja abstraktsemalt, säilitades samas autorile omase filigraanse viimistluse, massiivse mõju ja efektse esteetika.

loe lähemalt

623.t1.jpg Moekunstnik ja Maalikunstnik: Liivia Leškin

Haus kureerib taas näitust väljaspool galeriiruume, seekord Disaini ja Arhitektuurigaleriis, kus 20. novembril algusega kell 17.30 avatakse moekunstnikuna tuntud Liivia Leškini esimene maalinäitus "Tegelik ja Teine". Näitus jääb avatuks kuni 1. detsembrini.

loe lähemalt

629.t1.jpg ALATI TEIE, VIVE TOLLI

Haus Galeriis 29. novembrist 29. detsembrini 2018

Käesoleval aastal tähistas eesti graafika grand old lady Vive Tolli oma 90. sünnipäeva. Haus Galerii kutsub kõiki aasta viimasel kuul tänu ja lugupidamisega osa saama kunstniku ülevaatenäitusest: „Alati Teie, Vive Tolli“.

loe lähemalt

622.t1.jpg EST. Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus

Neljapäeval, 8. novembril kell 18 avatakse Haus Galeriis Eesti Maalikunstnike Liidu traditsiooniline aastanäitus, mis käsitleb seekord pealkirja „EST“ all erinevaid Eestiga seotud sümboleid, märke, asju, olemisi, arvamusi, tavasid ja mittetavasid.

loe lähemalt

618.t1.jpg Jaan Elken. Hluhluwe

Teisipäeval, 9. oktoobril kell 17 avatakse Haus Galeriis Jaan Elkeni maalinäitus “Hluhluwe”, mille fookuses on kõdunenud mets ning autori ja tema positsiooni taasleid.

Kunstnik viibis hiljuti inspiratsiooni kogumise eesmärgil territooriumitel, kus sadadel ja tuhandetel ruutkilomeetritel laius põllukultuurina viljeldav, eri küpsusastmes tikksirge mets. Käivitajaks osutus aga hoopis teistsugune loodus – kaugel stilistide ja tehiskeskkonnas navigeerijate maailmast defineeris Elken uuesti enda autoripositsiooni, milleks said tühermaad ja kivikõrbed.

loe lähemalt

620.t1.jpg Ootame oksjoninäitusele!

Haus Galerii kunstioksjon toimub neljapäeval, 1.novembril kell 20.00 galerii ruumides. Oksjoninäitus on avatud aga juba oktoobri algusest. Seekord on tööd eksponeeritud tavapärasest pikema perioodi jooksul. Kuna valik on suurejooneline ning kunstiajaloolisi haruldusi mitmeid, pidas Haus oluliseks neid ka kauem näidata, enne kui tööd end taas erakogudesse peidavad.

loe lähemalt

616.t1.jpg Sügisoksjon 1. novembril

Kunstioksjon – milles seisneb kunsti väärtus ja maagia?

Piia Ausman, Haus Galerii  asutaja    

Haus Galerii sellesügisene kunstioksjon toimub 1. novembril algusega kell 20.00 galerii ruumides Tallinna vanalinnas.  Enampakkumisel on ligi 50 teost, millega saab tutvuda galeriis avataval oksjonitööde näitusel  alates 5. oktoobrist. Osaliselt saab valikusse pilgu heita juba nüüd siin. 

Pildil: Endel Kõks. Kaks moosekanti (Pierrot ja Arlekiin).

loe lähemalt

612.t1.jpg Jaan Rõõmus. Visuaalidega pregnantselt

Alates esmaspäevast, 10. septembrist on Haus Galeriis avatud Jaan Rõõmuse 75. juubelile pühendatud näitus „Visuaalidega pregnantselt“, mis hõlmab nii ajastu dokumentaal-fotograafiat kui omal ajal innovaatiliseks osutunud kunstilis-tehnilisi katsetusi.

Pildil: Jaan Rõõmus. Kadakad

loe lähemalt

610.t1.jpg Intervjuu Jaanus Vaiksoo ja Jüri Mildebergiga

7. augustil 2018 esitleti Haus Galeriis Jaanus Vaiksoo uut raamatut ”Loode-eesti regionaalhaigla elulood” ning avati näitus raamatut illustreerivatest vaimukatest illustratsioonidest, mille autoriks kunstnik Jüri Mildeberg. Näitus jääb avatuks 8. septembrini, samuti saab galeriis raamatuga tutvuda ja seda endale soetada.

Kirjaniku ja kirjandusteadlase Jaanus Vaiksoo siiani avaldatud luule- ja proosaraamatute kogus on muljetavaldavalt suur. Raamatuillustraator ja maalikunstnik Jüri Mildeberg on meid oma loominguga rõõmustanud juba üle 20 aasta. Tema tööd on rikastamas kodusid Eestis ja mujalgi maailmas. Haus Galerii uurib Terje Metsavase vahendusel kahe sõbra värske loomingu ja koostöö tagatubadesse.

loe lähemalt

598.t1.jpg Kiwa graafika Maakri Kvartalis

Alates 28. maist on vastvalminud Maakri Kvartali faujees koostöös Haus Galeriiga eksponeeritud Kiwa graafikasari “spiral of void”, mis kaasaegses kontorikeskkonnas toimib pea et teraapiliselt, emotsioonide kurnama kippuva koorma alt vabastavalt ja teadvuse pidevalt töötavat masinavärki balansseerivalt. Nagu Maakri Kvartalis on säilitatud ja esile toodud ajalooline arhitektuur, on kõnealune sari ühtlasi austusavaldus kohaliku avangardkunsti ühe lipukandja Raul Meele konkreetsele luulele. 

loe lähemalt

603.t1.jpg EMPIRE II. Liikuvad pildid Suurbritanniast

Teisipäeval, 12. juunil kell 16-21 avatakse Haus Galeriis briti kunstnikegrupi EMPIRE II näitus. Tegu on kunstnikepõhise projektiga, mis osales kuraator Vanya Balogh’ juhtimisel möödunud aastal 57ndal Veneetsia biennaalil ning mis peale seda on tuuritanud Euroopas.

loe lähemalt

596.t1.jpg Juubelikevad kunstihoones: Künnapu, Nukke, Murka

Tänavusele kunstnike liidu kevadnäitusele on kaasatud ka galeriid. Haus Galerii esitleb näitusel töid August Künnapult, Mall Nukkelt ja Maarit Murkalt, kes kõik on galeriiga seotud regulaarse näituse- ja messitegevuse kaudu. Töödega saab tutvuda Tallinna Kunstihoones ja Haus Galerii kodulehel:

August Künnapu. Hobused. 2017 (pildil)

Mall Nukke. Harjutused sinisega I-II. 2017

Maarit Murka. Mindroom 9. 2017

Järgneva uudise autor on Tallinna Kunstihoone.

loe lähemalt
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14