Uudised

Uudised

380.t1.jpg Klaasikunstinäitus Kooskõla III

Klaasikunstinäitus Kooskõla III
 
Neljapäeval, 26. veebruaril kell 17.00 avatakse Haus Galeriis Eesti Klaasikunstnike Ühenduse näitus "Kooskõla".


Juba kolmandat aastat külastab eesti klaasikunst Haus Galeriid, et luua dialoog galerii statsionaarse kunstiekspositsiooniga, püüdes seeläbi leida erinevate kunstivaldkondade vahelist kooskõla. Näituse pealkiri "Kooskõla" on traditsiooniks kujunenud siduv märksõna ka sel aastal. Kuna näituse toimumise aeg haakub vabariigi aastapäevaga, on selle aasta tööde valik tavapärasest pidulikum.  

Nagu varemgi, on näituse eesmärgiks tutvustada Eesti klaasikunstnike säravat ja mitmekesist loomingut, kõrvutades seda Haus Galeriis eksponeeritava maali, graafika ja skulptuuriga. Väljas on skulpturaalsed väikevormid ja objektid, mis pakuvad kindlasti huvi nii kollektsionääridele kui kõigile kunstisõpradele. Optilisest materjalist tööd sobivad hästi pidupäevakingitusteks või täienduseks kodusesse kunstikollektsiooni.

Näitusel on esindatud tööd kümnelt kunstikult: Piret Ellamaa, Eve Koha, Kai Kiudsoo-Värv, Ivo Lill, Maie Mikof-Liivik, Kairi Orgusaar, Mare Saare, Maret Sarapu, Kalli Sein, Anna-Maria Vaino.

Eesti Klaasikunstnike Ühenduse juhataja
Sofi Aršas

Näitus jääb Haus Galeriis avatuks kuni 20. märtsini 2015

loe lähemalt

379.t1.jpg Vestlusõhtu Alvar Reisneri ja Eve Arpoga

 

Kohtumisõhtu Alvar Reisneri näitusel „Maja täis unistusi“

 

 

Olete oodatud Alvar Reisneri viimast nädalat avatud isiknäituse

 „House of Dreams / Maja täis unistusi“ raames toimuvale kohtumisõhtule teisipäeval, 10. veebruaril kell 17.00 Haus Galeriis. Kunstist, unistustest ja  arhitektuuriobjektidest vestleb kunstnikuga Eve Arpo.

 

Näituse kandvaks ideeks on unistuste koondumine ühte füüsilisse ühikusse, näiteks majja. Uus või vana, linnas või maal - maja on inimese omand, paik, kus saab puhata ja unistada. Majadega käib kaasas ka kolimine kui inventuur ja liikumine, ruumi mõõtmed, valgus ja esemed valguses. Mida võtta kaasa, mida mitte? Näitusel väljasolevad massiivsed ja värviküllased maalid püüavad ühendada unistused ja tegelikkuse, õnnestumise ja leppimise, eksterjööri ja interjööri. Kohtumisõhtul kõneldaksegi neist nähtustest muuhulgas just arhitektuuri kontekstis – ruumi loomisest ja toimimisest, selle praktilistest ja emotsionaalsetest funktsioonidest, avalikust ja isiklikust mõjust.

 

Alvar Reisner (1979) on eesti maalikunstnik, kes on alates 2003. aastast esinenud nii isik- kui grupinäitustel mitmel pool Eestis ja välismaal, avaldanud illustratsioone ja luuletusi ning töötanud Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna. Ta on pälvinud Eesti Maalikunstnike Liidu näituse XXL preemia ning Harald Raudsepa ja Eduard Wiiralti nimelised stipendiumid.

 

Eve Arpo(1979) on õppinud arhitektuuri Eesti Kunstiakadeemias ja Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis. Ta tunneb tõmmet kunsti, sõna ja arhitektuuri piirialade vastu ning huvitub ruumi kirjeldamisest ja loomisest vahenditega, mis ei kuulu tavapraktikas arhitekti tööriistaportfelli. Ta on kureerinud "Avatud ateljeede" sarja ja mitmeid linnaruumiprojekte.

 

Haus Galerii isiknäituste raames toimuvate kohtumisõhtute eesmärgiks on siduda kunstnike maailmu teiste erialavaldkondade ja nende esindajatega. Püüame vestlusringis luua uusi vaatenurki, emotsioone ja järeldusi - leida paremaid kokkupuute punkte kunsti ja ühiskonna vahel. Sissepääs kohtumisõhtule on tasuta. Olete oodatud!

 

Näitus „House of Dreams / Maja täis unistusi“ on Haus Galeriis avatud 13. veebruarini.

loe lähemalt

EESTI KUNSTIAKADEEMIA JUUBELIOKSJON

 

Eesti Kunstiakadeemia algatab tudengistipendiumi kunstioksjoniga

Eesti Kunstiakadeemia ja Haus Galerii korraldavad EKA 100. juubeli puhul oksjoni, kus kõigil huvilistel on võimalik soetada teoseid erinevatel aegadel EKA lõpetanud kunstnikelt. Teoste müügist saadud tulu läheb stipendiumifondi, mille abil kaetakse ühe või mitme üliõpilase õppe- ja kogemusotstarbelise välismaise loomereisi kulu.

Kunstioksjoni kaudu stipendiumi algatamine ei ole tavapärane praktika. Seda enam tunneb mõtte autor, rektor prof Signe Kivi, siirast heameelt, et selle ideega on tulnud kaasa nii palju vilistlasi. Ühtlasi loodab Kivi, et oksjon ja taiesed pakuvad inimestele huvi ning et stipendium saab väärika stardi. “EKA korraldab sellist kunstioksjonit esimest korda. See on meie jaoks väga oluline ja suur sündmus.”

Oksjoni eesmärk on panustada noortesse otseselt – koguda ressursse ühe välislähetuse või muu sarnase olulise ja ambitsioonika, ent kuluka projekti finantseerimiseks. Tudengi toetusvorm ei ole eesti kultuuris pretsedenditu: näiteks 1922. aastal saatis kunstikool Pallas stipendiaadina Dresdenisse end täiendama Eduard Wiiralti, kes hakkas just seal saadud mõjude toel kujundama välja endale hiljem iseloomulikku graafikatehnikat.

Haus Galerii juhataja ning rajaja Piia Ausmani sõnul võib oksjonit pidada väga traditsiooniliseks vormiks igasuguses heategevas valdkonnas, seega peaks see olema publikule mõistetav ja vastuvõetav oma panuse andmiseks käesoleva stipendiumi loomisse. “Siinkohal on tore, et me toetame kunsti abil kunsti ennast. See, et EKA vilistlased on noortesse panustamiseks sääraselt koondunud, on armas järjepidevuse avaldus. Ja selline kunstiinstitutsioon nagu EKA peaks sellest kõigest üksnes kokkuhoidmise tunnet juurde saama,” lisab Ausman.

Enampakkumisele esitasid loomingut EKA vilistlased ja õppejõud, kes vastasid üleskutsele oma teosed sümboolse tasu eest oksjonile tuua. Valikust leiab teoseid, mis valminud väga erinevatel ajastutel ja on nii maale, digikunsti kui graafilisi lehti. Ka autorite valik on mitmekesine: Nikolai Kormašov, Mare Vint, Mari ja Uno Roosvalt, Kadri Kangilaski, Tiit Pääsuke, Tarrvi Laarmann, Leonhard Lapin, Inga Heamägi, Vive Tolli jpt.   

Oksjon ja oksjonitööde näitus avatakse pidulikult EKA ametlikul sünnipäeval,
30. oktoobril kell 17.00 Haus Galeriis. Oksjon kestab 13. novembrini.

Lähem info ning registreerimine oksjonil pakkumiste tegemiseks Haus Galeriis.

loe lähemalt

Tallinna Teisipäev vol.3

 

 

21. mail toimub Tallinna galeriides kolmandat korda spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu Tallinna Teisipäev. Ühisavamiste üritust koordineerib Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) ning pealinna galeriidest osalevad seekord Haus, Hobusepea, Tam, Eesti Kunstiakadeemia (EKA), Temnikova & Kasela ja Vaal galerii.

 

Alates kella 16st kuni 20ni õhtul toimuvad galeriides avamised, projektide esitlused ja vestlusringid ning enamikes galeriides on kohal kunstnikud, et tutvustada huvilistele oma teoseid.

 

Tam Galerii esitleb fotokunstniku Peeter Toominga mälestusnäitust „Siin ma olen“, mis koosneb 1970. ja 1980. aastatel pildistatud ja ilmutatud mustvalgetest originaalteostest. Galeriis toimub kell 16:00 Toominga filmiõhtu ja tema loomingu teemaline vestlusring, mida juhib Betty Ester-Väljaots.

 

Haus Galeriis on avatud Kristi Tammiku näitus „Inimloom“, kus on eksponeeritud mütoloogilise alatooniga suureformaadilised kompositsioonid inimfiguuridest ja hobustest.

 

Hobusepea galeriis on avatud Lilli-Krõõt Repnau Ida-Euroopa kiirele arengule keskenduv näitus „Samal ajal Eestis“, mis laenab oma nime Eestit reklaamivalt brošüürilt.

 

EKA-G esitleb Liisa Kruusmägi ja Liisi Küla ühisnäitust  "Me oleme lähedal ärkamisele kui näeme unes, et näeme unes", mis püüab tõlgendada unenägusid ja nende nägemisi. Näitusel toimub kell 18:30 kunstnikega vestlusring, mida juhib galerii kuraator Gregor Taul.

 

Temnikova & Kasela galeriis avatakse kell 19:00 Londonis baseeruva kunstniku Merlin Carpenteri kuulsast Burberry ruudumustrist tõukuv tarbimiskriitiline näitus „Soolonäitus II - kogu võim tehasekauplustele“.

 

Vaal galeriis esitleb taani kunstnik Mikkel Carl oma kohaspetsiifilist installatsiooni esmaabitekkidest, mida eksponeeritakse üheks päevaks Vaal Galerii esiõuel. Kunstniku loeng algab kell 19:30. Galeriis on samal ajal avatud Juss Piho näitus „Üleminekud“.

 

Seekordse Tallinna Teisipäeva üheks osaks on galeriisid ühendav rattatuur. Oma sõiduvahendi puudumisel saab jalgratta eelregistreerimisel galeriituuril osalemiseks tasuta. Kogunemiskohaks on City Bike rattarent (Uus tn 33)  ja sõit algab kell 17:00 esimese peatusega Haus Galeriis (Uus tn 17). Orienteeruvad kellaajad edasisteks peatusteks on kell 17:30 Hobusepea galerii (Hobusepea 2), kell 18:00 Tam galerii (Lootsi 4), kell 18:30 EKA Galerii (Estonia pst 7), kell 19:00 Temnikova & Kasela Galerii (Lastekodu 1) ja kell 19:30 Vaal Galerii (Tartu mnt 80d). Tuuriga võib liituda jooksvalt kogu õhtu jooksul.

 

Lisainfo ja rattatuurile registreerimine:
Kadri Laas
kadri@ecadc.ee

loe lähemalt

Tallinna Teisipäev26. veebruaril toimub viies Tallinna galeriis teistkordne spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiring Tallinna Teisipäev. Osalevad galeriid Haus, Tam ja Vaal Galerii, 1Galerii, Temnikova & Kasela Galerii ning üritust koordineerib Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus.
Tallinna Teisipäev annab võimaluse mõne tunni jooksul külastada viit näitust ja kunstisündmust. Enamikes galeriides on kohal kunstnikud, et vastata huviliste küsimustele.
Alates kella 16st tutvustab Tam Galerii (Lootsi 4) Toomas Kuusingu näitust “Harilikud inimesed” ja korraldab vestlusringi, mida juhatab Peeter Allik. Järgmine peatus on Haus Galeriis (Uus 17), kus on avatud Martin Vuksi näitus „Dr. Op“ ning kunstnik ja galeristid tutvustavad näitust. Vaal Galeriis toimub Fotokuu kuraatori Niekolaas Johannes Lekkerkerki inglisekeelne loeng sügisel Tallinna Kunstihoones toimuva näituse tutvustuseks. 1Galeriis on võimalik osa saada Riina Maidre avalikust tööprotsessist - galeriis toimuvast residentuurist. Temnikova & Kasela Galerii (Müürivahe 22) esitleb Laura Pählapuu uut näitust „243 tõetruudes toonides postkaarti“.  
Tasuta kunstibuss liigub Tam Galeriist Haus Galeriisse, sealt Vaal Galeriisse ning toob inimesed peale loengut vanalinna tagasi. Kõik osalevad galeriid on avatud kuni 20:00, Tam Galerii avatud kuni 18:00.

    
PROGRAMM

16:00
Tam Galerii
Toomas Kuusingu näitus “Harilikud inimesed” ja vestlusring, mida juhib Peeter Allik
Lootsi 4

BUSS: Tam Galerii -» Haus Galerii

16:45
Haus Galerii
Martin Vuksi fotonäitus „dr. Op“
Kunstnik vastab küsimustele 16:00 kuni 17:30
Uus 17

BUSS: Haus Galerii -» Vaal Galerii17:30
Vaal Galerii
Fotokuu kuraatori Niekolaas Johannes Lekkerkerki loeng: Sõnum Charlie Parker’ile. Sissejuhatus näituseteemasse "Nüüd on aeg"
Avatud Agur Kruusingu näitus "Igavene Rahuriik"
Tartu mnt 80d

BUSS: Vaal Galerii -» Vanalinn

18:00-20:00
1Galerii
Riina Maidre avalik tööprotsess galerii residentuurina, algus kell 18:30
Rüütli 4

18:00-20:00
Temnikova & Kasela Galerii
Laura Pählapuu „243 tõetruudes toonides postkaarti“
Kunstnik vastab küsimustele
Müürivahe 22

Bussi väljumisajad orienteeruvalt 16:40 Tam galeriist, 17:20 Haus galeriist ja 18:15 Vaal galeriist.

 

Lisainfo:


Kadri Laas

Projektijuht

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus

56 698 720

kadri@ecadc.ee

ecadc.ee
 

loe lähemalt

374.t1.jpg KINKEKAART

Meil kõigil tuleb tuleb ette olukordi, kus valikute rohkuses on keeruline teha seda ainuõiget...

 

Haus Galerii kinkekaart on leidlik ja suurepärane kingitus nii sõbrale kui pereliikmele, kolleegile, töötajale ja koostööpartnerile.
Kinkekaardi väärtuse saad ise määrata.
Kinkekaardil märgitud summa eest saab Haus Galeriist valida just endale meelepärase kunstiteose(d).

 

Juhul kui välja valitud teose/teoste summa ületab kinkekaardi väärtuse, siis nende eest tasub kinkekaardi omanik täiendavalt. Kui valitud teose/teoste maksumus on väiksem kui kinkekaardi väärtus, siis kasutamata kinkekaardi jääki rahas välja ei maksta. Kinkekaarti ei vahetata sularahaks.

 

Kinkekaart on kehtiv ühekordse maksevahendina, korraga saab tasuda ka mitme kinkekaardiga. Kinkekaart on personaalne ning seda ei või edasi anda kolmandatele isikutele. Kinkekaardi paljundamine mistahes viisil on keelatud, võltsingud konfiskeeritakse.

 

Kinkekaartide müük ja täiendav informatsioon telefonil 6 419 471 või e-mailil haus@haus.ee

 

 

Haus Galerii kinkekaart on unistuste kingitus, sest annab kingisaajale võimaluse just temale sobiv "kingitus" galeriist välja valida ise!

 

- - - -  

------------------------------------------------------------------ ------------------------------------------------------------------------ ----- 

loe lähemalt

371.t1.jpg Eksklusiivne ehtebränd Haus Galeriis

Head kunstisõbrad!

Alates kolmapäevast, 28. märtsist on Haus Galeriis avatud Karin Eensaare eksklusiivse ehtebrändi By kariné juveelikogu näitus.

Esmakordselt on Suurbritannias gemmoloogiks õppinud ja Antwerpeni teemantibörsil
praktiseerinud Karin Eensaar esitlemas ehtekunsti master of art ainulaadseid ja suursuguseid lõunamere pärleid, isikupäraseid kokteilehteid ja rariteetseid kollektsioontooteid.
By kariné disainikeel on jõuline kuid naiselik, vääriskivide unikaalsust rõhutav ning kandjale isikupära loov.

Näitus jääb avatuks kuni 4. aprillini E–R 10–18, L 11–16.
Soovi korral on Teil võimalus broneerida privaatne konsultatsioon Karin Eensaarega eelnevalt kokku leppides e-aadressil  kristina@bykarine.com
 

loe lähemalt

SEB Galerii lõpetab näitusetegevuse!

SEB peamaja 5. korrusel asunud galerii lõpetab oma töö senisel kujul ja alates 2012. aasta märtsikuust sinna enam näitusetegevust ei planeerita.

„Viimased kaksteist aastat on SEB Galerii pakkunud omapoolset näitusepinda paljudele Eesti autoritele ning aidanud neid oma loomingu tutvustamisel. Koostöös Haus Galeriiga on galeriiseintele jõudnud nii alles oma esimesi pintslitõmbeid teinud koolilastest kunstnike kui tuntud ja tunnustatud kunstikorüfeede teosed. Üks ajalooring on täis saanud ja SEB Galerii lõpetab oma eksisteerimise praegusel kujul, sest SEB peamaja 5. korrust ei ole võimalik enam hoida avalikus kasutuses. SEB tugi kultuurivaldkonnale sellest aga ei vähene, meil on ambitsioon suurendada kultuuriprojektide osakaalu oma sponsorlustegevuses,“ märkis SEB turunduse ja kommunikatsiooni divisjoni juht Kristjan Seema.

SEB tänab oma pikaajalist ja head koostööpartnerit Haus Galeriid.


Lisainfo:

Silver Vohu
Kommunikatsioonijuht
SEB
Tel: 66 55 393
Mob: 52 111 70
E-post: silver.vohu@seb.ee
www.seb.ee

loe lähemalt

Haus Galeriis esimene internetioksjon!

Ajad muutuvad ja internet võimaldab ka kunstioksjonitel osaleda nüüdsest lihtsalt kodust arvuti tagant! Haus Galerii korraldab 1. – 9. oktoobril esimese internetis toimuva kunstioksjoni. loe lähemalt

Kevadoksjon 2010

Elmar Kits, Erich Pehap, Leopold Ennosaar, Olev Soans, Edgar Valter, Evald Okas, Viktor Leškin, Ilmar Malin, Karl Burman (junior), Märt ja Magda Bormeister, Felix Randel, Ilmar Torn, Malle Leis, Herman Talvik, Valdur Ohakas, Richard Uutmaa, Lembit Saarts loe lähemalt

Kevadoksjon 2010

Andrei Jegorov, Boris Ottenberg, August Kilgas, Felix Randel, Roman Nyman, Johann Naha, Peet Aren, Eduard Einmann loe lähemalt

Plakatite näitus

Reedel, 18. detsembril kell 16.00 avatakse SEB Galeriis juubelinäitus – eksponeerimisele tulevad kunstinäituste plakatid läbi kümne aasta, mil Haus Galerii ja SEB Pank kunstivallas koostööd teinud on. loe lähemalt
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14