Näitused > Käesolev > Haus Galerii

ok_na_558.jpg

Haus Galerii 01.06.2023

ARNO ARRAK

SULANDUMISED ART PRIORIS

Haus Galerii seinu kaunistanud Arno Arraku näitus Sulandumised on nüüd jalutanud mööda vanalinna tänavaid Art Priorisse, luues seal meditatiivse maailmaruumi, mis pakub pelgupaika linnamelu eest kõigile, kes läbi restorani ukse sisenevad.

Arno Arraku isikupärases tehnikas valminud akvarelli sugemetega maalid, mis segavad värve ja silmapiiri, on meditatiivsed ja maailmasügavustesse vaatavad, peaaegu musikaalsed, lastes aimata looduse helide sulandumisi. 

ARNO ARRAK on osalenud improvisatsioonilises muusikute grupis Tunnetusüksus, mis on andnud kontserte ka tema näituste avamistel, interpreteerides värve muusikas — kõige oleva nähtavaid ja nähtamatuid koosluseid. Kunstnik Jüri Arraku poeg Arno Arrak on pikki aastaid resideerunud USA-s, kus ta töötas nii vabakutselise kunstniku kui ka klaverite restauraatorina. Hiljuti tagasi Eestisse elama asudes on kunstnik liikumas mööda tunnetusmaastike muusikat ning eksponeerib Haus Galeriis peamiselt äsja valminud teoste kollektsiooni, mis on loodud isikupärases autoritehnikas. Tema töid on inspireerinud akvarellitehnika sulandumised ja mõtte- ning loodusruumide ühinemised. Akvarell on aidanud kaasa kunstniku oma maastike otsingutele, tabamaks looduse erinevaid hetki, mida läbi teatud müstika prisma võimendada. Hõõguvpunased silmapiirid, kuumlillakad maastikujooned, ookerjad metsaservad ja jõuliselt sinetavad pilvelaamad — Arno Arraku autoritehnikas akvarellid on stiilipeened ja nõiduslikud, millesse vaataja pilk kõikeunustavalt põimub.

< tagasi