Kunstnikud > Maal > Kristiina Kaasik

Kristiina Kaasik

1943 - 2024

Kristiina Kaasik on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi teatridekoratsiooni ja maali osakonna aastal 1967, alustades näitustel esinemist juba kunstiüliõpilasena. Kristiina Kaasik on olnud ka legendaarse kunstirühmituse ANK '64 liige.

Kristiina Kaasikut köitnud teemade ring on aastate jooksul äratuntav, teda on alati inspireerinud erinvad paigad, linnad ja loodus, mis peituvad maalijale omasesse abstraktsiooni ning sini-punasesse, ekspressiivsesse koloriiti.   Värvimaagiat on kunstnik pidanud alati kõige huvitavamaks, väärtustades ennekõike värvide omavahelist suhestumist, mis võimaldab edastada nende puhtamaid vibratsioone ja minna esmapilgul nähtamatu ruumi sügavustesse, tehes see vaadeldavaks omamoodi ja teisiti. Kristiina Kaasiku teostes on maagiat ja lummust, mis köidavad mõistatama tema maalitud maailmade tagamaid, otsima kohtade ja kujundite jälgi kusagilt tegelikkuse ja unistuse piirimailt.

Tänaseks eaka kunstniku näitustel osalemiste nimekiri nii Eestis kui väljaspool kodumaad on äärmiselt pikk, tema teoseid on eksponeeritud arvukates galeriides ja muuseumides. Kristiina Kaasik on mitmete tunnustuste ja aastapreemiate omanik, 2014 aastal omistati talle Valgetähe IV klassi teenetemärk.

< tagasi