Tahtmata tõmmata radikaalseid piire sugude vahel või rõhutada kogemuserinevusi, on naiste ja meeste üksteist rikastava ja täiendava maailmanägemuse erinevus ometi ilmne. Just naiskunstnikud on läbi aegade emotsiooni olemusele ja selle edasiarendusele meestest veenvamalt keskendunud, luues reaalsetest ruumidest ja eluhetkedest tajuruume ning nende kohati sürreaalseid edasiarendusi, olgu siis realstlikumas või abstraktses laadis.
Meenub kunstnik Georgia O`Keeffe, kes sündis 1887 Ameerikas ja keda peetakse 20. sajandi modernismi üheks märkimisväärsemaks autoriks. Naine, kes läbi oma loomingu maalis loodust, maaliruumi sisemusest värvierutavalt kiirgavaid lilli, kuni nende abstraktse transformatsioonini, andis edasi pea füüsiliselt tajutavaid ülevoolavaid tundeaistinguid. "I had to create an equivalent for what I felt about what I was looking at – not copy it" – on ta sõnastanud, soovides luua ekvivalenti sellele, mida ta end ümbritsevat nähes tundis, ilma seda kopeerimata.
Selle kollektsiooni üht olulist iseloomujoont kannab paraku eesti keelde ühesõnalist tõlkimatu sõna – exuberance, olles ometi täpseim verbaalne ekvivalent sellele, mida meie naiskunstnikud oma maalidega väljendavad, andes edasi elust, loodusest, eksistentisalismist inspireeritud tundekogemisi, luues täiesti uusi visuaalseid väärtusruume, isiklikke ja abstraktseid ent samas nii kõike puudutavaid ja reaalseid.