Meie kunstifilmid

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - MALLE LEIS "LILLED JA MARJAD"

Botaaniline maailm on Malle Leisi loomingu pärisosa ja indentiteet. Lilli, taimi, aedvilju läbi erinevate aastaaegede on tema teostel ikka ja erinevais tehnikates, siin ja seekord akvarellil, mille sulanduv kergus laseb aimata äratuntavalt ja täpselt nii mõnegi nostalgilise lille, ka murtud südame. Toes Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Filmiline tõlgendus Nando Grancelli, teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - JÜRI ARRAK "KETIS"

Jüri Arrak on loonud nii oma tegelaskuju kui ka teatud isikliku mütoloogia, mis kannab endas tihti poliitilisi tagamaidki. See 1993. aastal valminud maal, kujutab ketis looma, mille alltekstid on mitmeti loetavad. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli. Teskti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - EDUARD SPOERER "KALAPAATIDE NAASMINE. BRETAGNE"

Meeleolukas pilk 1895. aasta Prantsusmaale, Bretagne rannikule, läbi Eestis sündinud baltisaksa kunstniku Eduard Spoereri pilgu. Meri ja purjepaadid, päikesevalgus ja joviaalne muretus, mille järgi me kõik igatseme. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli. Teksti autor kunstiloolane Eero Epner. Loeb kuraator Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - LEONHARD LAPIN "EMASED I"

Leonhard Lapin on tuntud oma erootilise alatooniga teoste poolest. See originaaljoonistus viib vaataja pea mustrilisena mõjuvasse ananüümsete naisekehade maailma, läbi intrigeerivate muusikarütmide. Teos pärineb Haus Galerii kevadoksjon 2021 kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli. Teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - ANDREI JEGOROV "TALLINN, RATASKAEVU TÄNAV"

Kevadises päikeselõõsas Tallinna vanalinn, mille valgust kurt kunstnik Andrei Jegorov on tundlikult tabanud. Vanalinna tollaste tänavate ja tornide ilmed on tuttavlikud läbi arhailisena säilinud linna tänaseni. Teos pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli. Teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - TOOMAS VINT "KABIIN PARGIS"

Roheline on stiilne, seda läbi Toomas Vindi loomingu kindlasti. Vaade tema 1990. aastal loodud pargimaastikule, mille keskel ilutseb absurdina punane riietuskabiin, paneb mõtlema linna ja looduse kooseksistentsile. Teos pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - AILI VINT "MIMOOS"

Aili Vint oli 1960ndatel aastatel üks eesti kunsti julgemaid ja intrigeerivamaid naisautoreid. Vaade tema teose "Mimoos" südamikku põimib ühte nii aja ja uued vormiotsingud kui ka sidusad tundekogemused. Teskti autor ja lugenud Piia Ausman. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - JOHANNES GREENBERG "BALLISTSEEN"

Teatraalne ballistseen, mida Johannes Greenberg on kujutanud 1940ndatel aastatel elavdab realistliku ent hoogsalt abstraktse värvikäsitlusega loodud figuuride piduliku seltskonna, kellega kaasa tantsida. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli. Teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - NIKOLAI KULL "TALVINE LINNAVAADE"

Tallinna vanalinn oma arhailises eheduses ja kestvuses on köitunud kunstnikke ikka. Nikolai Kull on molberti taga seistes linna jäädvustanud mitmeti ja isikupäraselt, maalinud müüride ja majade hinge ja jõudu. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - JUHAN PÜTTSEPP "MAASTIK KARJAGA"

Ilus impressioon 1936. aasta koduselt karjamaalt, värvilised lehmad, kollased, punased ja sinine karjus, kõlab nagu tollane muinasjutt kunstnik Juhan Püttsepa haruldasest varasest loomingust. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - EVALD OKAS "JAAPANLANNA MASKIDEGA"

Evald Okas jäädvustas oma reisid graafikaloomingusse. Jaapan oli tema jaoks eksootiline ja võluv. Jaapanlanna on siin nii kultuuriline märk kui ka kunstniku isiklik kogemus, andes edasi modelli suletud olemust. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus - Nando Grancelli. Teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - TIIT PÄÄSUKE "VAADE AKNASSE"

Tiit Pääsukese vaade bussiaknast koondab mitmed 1970ndate aastate rütmid - modernse dünaamika, hüperrealismi sugemed, teatud ajastu stiilijooned ning maalija enda vaatenurga kujutatule, mis asuks nagu kusagil kõikide aegade ja olemiste vahel - igavesti teel...Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus, Nando Grancelli. Teksti autor Eero Epner, Loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - JOHANNES VÕERAHANSU "LAMBAPÜGAJA"

Johannes Võerahansu on ikka poetiseerinud lihtsat eesti elu. Tema pintsli all muutuvad külad, inimesed ja töised olukorrad lüüriliseks nagu ka see Saaremaa tüdruk siin 1938. aastal, kes omasoodu päikese käes lammast pügab. Teos pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teos filmiline tõlgendus, Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - PAUL ALLIK "AKT ORANŽI JA ROHELISEGA"

Paul Allik on eesti moodsa kunsti klassika üks kaunemaid maalijaid. Alliku pintsel oli hoogne, vaba, kammitsemata, kombineerides õhulisi otsekui tantsisklevaid värvilaike ja kontuurjaid jooni üheks musikaalseks tervikuks, nii ka sellel joviaalsel aktimaalil. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus, Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - RENE KARI "VEEKANDJA"

Rene Kari teos veekandjaga on õrn ja tundlik teos. Karile iseloomulikult peitub ka siin figuurjaid jooni, liikumisi ja seisakuid. Maaliruumid algavad ja lõppevad üksteises täpselt, süsteemselt, peente varjude ning värviülemine-kutega, milles pintslipuudutus on märkamatu. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus, Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman

 

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - ALEKSANDER VARDI "NATÜÜRMORT KASSIKESEGA"

Aleksander Vardi haruldane varase perioodi teos, mil ta signeeris end veel nime all Bergman. Natüürmordid olid Vardi üheks meelisžanriks, see kammerlik kassike korvis ajastulikult buduaariliku roosikimbu all on armsalt ootamatu leid Haus Galerii 2021 aasta kevadoksjoni valikus. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli, teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - OSKAR HOFFMANN "HOBUSTEGA KÜLATEEL"

Hoffmanni laad on siin veel oluliselt vabam, kui tema hilisematel tuntud talupoja portreedel. Otsiv, õhuline ja tulvil valgusmeeleolusid. Kunstnik kujutab üht päikeselist päeva ja teel olijaid. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendud Nando Grancelli, teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - ROMAN NYMAN "VÕRGU PARANDAMINE"

Sõja-aastail pöörduti arhailiste taluteemade poole, mis püüdsid näidata elu sellisena nagu see peaks olema, rahuliku ja muutumatuna, vaatamata keerulisele eluolule. Siingi teeb kaluripere oma igapäevatööd, viidates nii töö enda kui ka põlvkondade järjepidevusele. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli, teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - OSKAR OBST "PAADISILLAL"

Ants Laikmaa õpilase, Oskar Obsti realistlik pintsel on siin jäädvustanud tüdruku paadisillal, kes on tulijaid tervitamas või merele minejatele järele lehvitamas nii nagu vaataja seda hetke näeb. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli, teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman

 

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - EDUARD VON GEBHARDT "KOJUTULEK"

See Eduard von Gebhardti maal on ilmselt loodud Vana-Vigala mõisa jaoks, kujutades noort rüütlit, kes näitab oma mõrsjale esimest korda nende ühist kodu. Teose soe poeetiline hingus pakub harvaesinevat visuaalset naudingut. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli. Teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - KRISTJAN RAUD "KALEVIPOJA SURM"

Kalevipoja teemad Kristjan Raua käsitluses on eesti rahvuskultuurile oluliseks illustratsiooniks. Tema tahumatu joonega, jõulised joonistused visualiseerivad ehedalt selle väikese rahva ja maa hingemütoloogiat. Töö Haus Galerii 2021 aasta kevadoskjoni kollektsioonist. Filmiline tõlgendus Nando Grancelli, teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

2021 VANEMA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - EDUARD WIIRALT "CLAUDE"

Väikest Claude Leroy'd joonistas Wiiralt mitmeti, kuni poisi ainetel valmis ka samanimeline graafiline leht. Armas, punnis põskede ja sügavate siiraste silmadega väikelaps Calude on saanud mõneti Wiiralti laste sünonüümiks, esmane mis silme ette tuleb. See haruldane originaaljoonistus kuulub Haus Galerii 2021 kevadoskjoni kollekstiooni. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli, teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - SIIM-TANEL ANNUS "TEHNILINE MAASTIK"

Just 1979. aastal toimus noore Siim Annuse esimene isiknäitus, millest sai alguse kogu tema edasine karjäär. Vaade tolle aja persoonidele ja meeleoludele läbi Annuse teose: "Tehniline maastik", mis on osa Haus Galerii 2021 aasta kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli. Teksti autor ja loeb Piia Ausman.

2021 MOODSA KUNSTI KLASSIKA OKSJON - JÜRI PALM "VALGUS AKNAST"

Salapärane atmosfäär tooliga, mis on samahästi naine, kelle käsi on muutunud sürreaalseks käetoeks. Väga mitmetähenduslik teos Jüri Palmi kohati müstikasse kalduvast loomingust. Töö pärineb Haus Galerii 2021 kevadoksjoni kollektsioonist. Teose filmiline tõlgendus Nando Grancelli. Teksti autor Eero Epner, loeb Piia Ausman.

1 2 3 4 5