Uudised > EST. Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus

EST. Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus

622.t2.jpg

Neljapäeval, 8. novembril kell 18 avatakse Haus Galeriis Eesti Maalikunstnike Liidu traditsiooniline aastanäitus, mis käsitleb seekord pealkirja „EST“ all erinevaid Eestiga seotud sümboleid, märke, asju, olemisi, arvamusi, tavasid ja mittetavasid.

Teosed on inspireeritud sotsiaalsetest nähtustest Eestis, vormistatud aga loomeinimeselikult isiklikus asotsiaalses võtmes; mitte illustreerides, vaid analüüsides seda, mis toimub või on toimunud 100-aastase riigi teises tulemises, nagu kommenteerib tänavuse näituse kuraator ja kujundaja Mall Nukke.

„Kunstiteosed võivad olla loodud Valdur Mikita „Kukeseene kuulamise kunsti“-vaimus, kus eestlus tähendab šamaanlikku loomeväge, ülejäänud Vana-Euroopale mõistetamatut mütogeograafilist paigatunnetust. Või siis Andrus Kivirähu „Rehepapi“ ürg-absurdi vaimus. Inspiratsiooniks võib olla ka hoopis e-Eesti: Skype, nutitelefoni-haigused, surfamine, Silicon Valley idufirmad, üleilmastumine. Või ka väljarändamised, „valge laeva“ -unistused, Nõukogude Eesti ajajärk, poliitiline maakaart, meie naabrid jne.“

Kunstnikke on julgustatud leidma oma personaalne EST-sümbol või parafraseerima juba olemasolevat ning suhtuma teemasse eestlasele omaselt pisut sarkastiliselt. Samuti sai iga autor võimaluse oma tööd paari lausega kommenteerida.

Näitusel osalevad: Stanislav Antipov, Ivi Arrak, Jüri Arrak, Herlet Elvisto, Mauri Gross, Eva Jänes, Ene Korstnik, Eneli Luiga, Karl-Kristjan Nagel, Mall Nukke, Mall Paris, Jane Remm, Mari Roosvalt, Uno Roosvalt, Rait Rosin, Andrus Rõuk, Kätlin Stahl, Аnatoli Strahhov, Urve Sunny-Dzidzaria, Maret Suurmets Kuura, Tiina Tammetalu, Margus Tiitsmaa, Heli Tuksam.

Vaata näitusetöid veebikataloogis siin.

Eesti Maalikunstnike Liidu näitus “EST” jääb Haus Galerii avatuks kuni 1. detsembrini 2018.

< tagasi