Avaleht

Uudised

HAUS GALERII KUNSTIOKSJONITE KEVAD 2021 

KAKS OKSJONIT KAHEL ERINEVAL PÄEVAL 7. JA 8. MAI 

Sel kevadel oleme kunsti süvenemas põhjalikumalt – nii kasvanud kunstihuvi kui ka meie kollektsionääride soove ja ettepanekuid arvestades. Kui seni oleme enamasti korraldanud ühe suure ja väärika kunstioksjoni korraga, mis hõlmab läbilõiget meie kunstiloo algusaastatest kuni tänapäevani, siis nüüd viime läbi kaks eraldi enampakkumist kahel erineval päeval. 

Üks oksjonitest on pühendatud meie vanema perioodi klassikale ning piiritletud 1950ndate- 1960ndate aastatega. Teine keskendub moodsa kunsti nimekatele autoritele, peamiselt 1980ndate ja 1990ndate aastate, aga ka hilisemale loomingule.

Vanema kunsti klassika oksjon toimub reedel, 7. mail, moodsa kunsti klassika oksjon laupäeval, 8. mail. Oksjonite kellaaeg ja läbiviimise üksikasjad täpsustuvad.

Kindlasti on tööde jaotumine kahte valikusse ostjatele korralduslikult mugavam nii oksjoni jälgimiseks kui pakkumiste tegemiseks. Tööde arv ühes ekspositsioonis saab olema senisest väiksem ja kumbki oksjon aegasäästvam. Osaleda saab endiselt nii kohapeal, telefonis, kirjalikke pakkumisi tehes, kui ka meie online-platvormi kasutades. 

Oksjoni pakkumiste hoogsamaks muutmiseks reguleerime ka hinnasamme, mis on olnud meie ostjate üksmeelne soovitus – suuremad sammud teatud piiridest alates võimaldavad seni ehk hooti venima kippunud ostuprotsessi kiirendada. 

Teoseid oksjonile kogume jooksvalt, pakkumised erakogudest ja kunstnikelt on teretulnud!  

Töid hakkame seekord publikule samm-sammult tutvustama juba peagi. Kui seni oleme kogu töödevaliku avalikustanud enamasti kolm nädalat enne oksjoni toimumist, siis nüüd anname aega töödega tutvuda pikemalt ja juba aegsasti. Saate meie oksjonivaliku koostamise protsessis jooksvalt osaleda – teosed hakkavad meie kodulehele ilmuma ükshaaval juba veebruaris. 

Iga töö Haus Galerii oksjonil on sündmus, igal pildil on oma lugu ja oma põhjus, miks ta meie hoolega kureeritud valikusse on sattunud ning me tahame igale üksikule teosele ja selle autorile pühenduda senisest veelgi põhjalikumalt. Oksjoniteostest ja autoritest saate näha nii filmilõike kui lugeda ka kunstiloolisi tekste, mida koostavad kunstiloolane Eero Epner ja kuraator Piia Ausman. 

 

VILEN KÜNNAPU - MAAILMA PEATAMISE MAASTIKUD

Haus Galeriis on 20. jaanuarist kuni 29. veebruarini avatud mastaapselt läbi kahe korruse tuntud arhitekti ja kunstniku Vilen Künnapu personaalnäitus. Valdavalt suureformaadilised akrüülmaalid on loodud künnapulikult isikupärase stiliseeringu ja provokatiivse värvikasutusega. Need on ekspressiivsed, omalaadse geomeetria ja märgisüsteemiga teosed, milles on suur annus teadlikult rõhutatud naivismi, kui märki kunstniku siirast ja puhtast energiaväljast, mis end rõõmsana pildipindadele laotab.

LOE NÄITUSEST LÄHEMALT SIIT 

VAATA NÄITUSE TREILERIT! 

 

HAUS GALERII ESIMENE PODCAST 

Maalikunstnik Jaan Elkeniga vestleb Haus Galerii kuraator Piia Ausman - kuula nüüd! 

Jaan Elkenit võib pidada eesti moodsa kunsti klassikuks. Tema teos "Vitriin" 1980, osales edukalt Haus galerii 2020. aasta kunstiklassika sügisoksjonil, mille podcast jäädvustas. Elkeni sammud kunstis olid tähendusrikkad juba 1980ndatel ja -90ndatel aastatel. Mitmed Elkeni teosed on saanud märgilisteks, peegeldades aegu ja suhtumisi. Haus Galeriis toimunud Jaan Elkeni näitus "Koha mälu III", ajendas lähemalt rääkima kaasaegsest ja abstraktsest kunstist ning sellest, mis inspireerib. Podcasti autor Nando Grancelli (Haus Films). 

Jaan Elkeni näitus: Koha mälu III oli Haus Galeriis 2020 aasta novembris-detsembris.

Teoseid saab lähemalt näha ja näitusest lugega ka kodulehel - vaata SIIN

KUULA PODCASTI NÜÜD!

 

 

GALERII KÜLASTUSE NÕUDED TERVISEKAITSE HUVIDES! 

Haus Galerii palub kõigil kunstihuvilistel galerii külastuse soovist eelnevalt teada anda ja leppida kokku privaatne ning soblik külastuse aeg, mis saab olla: 

E - R: 11 - 18, L:  11 - 16 

6 419 471, 52 77 334, haus@haus.ee

Kandke galeriis maski ja jääge terveks! 

 

 

ÜLO SOOSTERI JOONISTUSED HAUSI ONLINE OKSJONIL! 

Eesti vanima oksjonimajana oleme töötanud välja erinevaid võimalusi väärtkunstist osasaamisel ja selle soetamisel.  Oleme loonud oma  24/7 online oksjonite platvorm, kus on hetkel avatud uus oksjonivalik. Kunstilooliselt unikaalsed tööd, mis kõnelevad nii mitmetestki olulistest nähtustest 1950ndate ja -60ndate aastate kunstis. 

ÜLO SOOSTERI JOONISTUSED LEMBIT SAARTSI KOGUST

Oksjon pakub valikut teoseid Ülo Sooster vabakäelisi ning tollases ajas kunstiuuenduslikku vormi kandvaid joonistusi,  mis pärinevad tema kunstnikust sõbra Lembit Saartsi kogust. Sooster  külastas Moskvast kodus käies Saartsi ikka. Soosteri mõju Tartu rühmitusele, kuhu kuulus ka Saarts, oli suur.  Need ehtpicassolikust hoost kantud tušijoonistused on kerged ja üldistavad. Mitmed signeerimata, ent Tartu Kunstimuuseumi ekspertiisiaktidega tööd on kui emotsionaalsed tõendid tolle aja vaimsusest ja kunstnike omavahelisest suhtluskeelest, kus joonistus on kõnekam kui sõnad või selgitused.

Tutvu töödega ja osalege oksjonil. Osaleda saad, kui oled end registreerinud kasutajaks otse läbi oksjonilehekülje: www.onlinearthaus.com

Pakkumine igale üksikule teosele valikus kestab kolm päeva pakkumise tegemise hetkest! Teostega saad originaalis tutvuda Haus Galeriis.  

Valikut saad lähemalt näha internetis, kui klikid alloleval pildil. 

641.2032.t2.jpg

Ülo Sooster. Fragment. Juukseid kammiv akt. 1969 

HAUS GALERII KUNSTIKLASSIKA OKSJON - SÜGIS 2020

Haus Galerii kunstiklassika oksjon oli edukas, seda meenutavad filmilõigud teostega ja oksjonikataloog. 

Täname kõiki osalejaid ja koostöö partnereid!

Meie järgmine suurem kunstiklassika oksjon on traditsioonina kevadel, aprilli lõpus. Oksjonit asume parimate valikute koostamise eesmärgil ettevalmistama juba nüüd.   

Oksjonikataloogi koos tulemustega näete meie kodulehelt. Lugege ka kataloogi sissejuhatust näituse kuraatorilt Piia Ausmanilt ja teoseid tutvustavaid tekste kunstiloolaselt Eero Epnerilt. 

KATALOOGI TEOSTEGA LEIATE SIIT

8.jpg

Interneti-presentatsioon töödest on piltide- ja detailiderohke, andes võimaluse kunsti nautida ja selle tehnilistesse peensustesse maksimaalselt süveneda. Haus Galerii 2020 aasta sügisene oksjonivalik oli mahukas ja mänguline. Oksjon oli teoste osas oluliselt arvukam, pakkudes ülevaadet eesti kunstiajaloost koguni 66 märkimisväärse ja hoolega valitud töö kaudu -  19. sajandi keskpaiga sulnilt realistlike baltisaksa meistrite töödest kuni meie parimate ja mitmekesiseimate kunstinäideteni 1980–90ndatest aastatest. 

TUTVUGE KA MEIE TRÜKIKATALOOGI PDF FAILIGA PILDILINGILT  

Screen_Shot_2020-10-14_at_14.22.58.jpg